Strona 1 z 1

Pierwsze kroki z Deepin Linux

: 27 stycznia 2020, 11:22
autor: alieno
Dowiedziałem się, że u Was na forum można zdobyć wiedzę odnośnie uważanego za najpiękniejszy Linuxa Deepin. Czy to jest takie chińskie dziecko Debiana z Ubuntu? Czym się to je? Co trzeba wiedzieć przed przesiadką na chińczyka? Proszę o rady, zanim się porwę (z motyką na słońce).

Re: Pierwsze kroki z Deepin Linux

: 27 stycznia 2020, 18:12
autor: dedito
Źle zrozumiałeś.
Cytuję:
Deepin jest oparty na Debianie, więc ewentualnej pomocy możesz szukać na forach debianowych.
i tylko to miałem na myśli.
To nie oznacza, że znajdziesz tu odpowiedzi dla tej konkretnej dystrybucji, choć nie wykluczone, że są tu ludzie, którzy użytkowali ten system.

Nie wiem czemu się tak czaisz/obawiasz, ściągnij i przetestuj w trybie live.

Ja proponuję wybrać na początek coś co ma solidne wsparcie w polskiej społeczności linuksowej lub międzynarodowej jeśli język angielski nie jest dla Ciebie barierą.
Deepin nie ma ani jednego ani drugiego.

Poza tym to co jest uważane za piękne w tej dystrybucji to środowisko graficzne, które można zainstalować na każdej innej.

Re: Pierwsze kroki z Deepin Linux

: 29 stycznia 2020, 19:15
autor: alieno
Rozumiem. Choć styczność z Linuxem mam od wielu lat, to zdradzam ten system z Wind10 i częściej siedzę w W10, bo mnogość aplikacji procentuje większą ilością darmowego, ale dobrego oprogramowania. Ponieważ to nie miejsce na takie pytania, to krótka piłka: Jaki system dla mnie i dla znajomych, zielonych w Linuxie (ja lubie terminal, oni nie), którzy by chcieli systemu prostego jak Windows, Zorin, czy Deepin z niezłym wyglądem i dużą ilością dobrego softu?
Dziękuję. :)

Re: Pierwsze kroki z Deepin Linux

: 30 stycznia 2020, 07:47
autor: LordRuthwen
Mint z Cinnamonem - bardzo przyjemny.
Jak chcesz coś podobnego do Windowsa to jest coś takiego jak Linux MX - stylizowany na 7 chyba.