Strona 1 z 1

Debian/Hurd

: 05 września 2008, 00:08
autor: szmergiell
W związku z faktem, że od pewnego czasu dryfuję coraz bardziej w stronę GNU chciałem się więcej dowiedzieć na temat jądra GNU. Suche informacje (jak większość) oczywiście dostępne są za pośrednictwem Google, jednakże ja chciałbym usłyszeć jakieś wiadomości "z życia wzięte".

Na ile opłacalne jest instalowanie Debiana w wersji z jądrem Hurd? Skoro, jak na stronie projektu napisane jest, że nieco ponad połowa pakietów jest przeportowana na to jądro?
Chyba najważniejsze pytanie: Czy w ogóle taki system jest już na etapie "używalności" czy istnieje jeszcze tylko w głowach programistów?

: 03 lipca 2011, 18:33
autor: SemaX
Jak już pewnie zauważyłeś, lub się dowiedziałeś jądro hurd jest niedopracowane a z własnego doświadczenia wiem, że nadal bardziej opłaca się korzystanie z Linuxa. Linux obecnie jest wspierany przez wiele firm jak IBM, Dell i wiele innych, ma mnóstwo fajnych łatek do poszczególnych dystrybucji, a w hurdzie tego nie znajdziesz bo deweloperzy nadal nad nim pracują i już od przeszło 15 lat nie potrafią sobie z nim poradzić.

: 03 lipca 2011, 19:44
autor: Redhead
W archeologa się bawisz?

: 04 lipca 2011, 14:20
autor: Bodzio
Redhead pisze:W archeologa się bawisz?
http://dug.net.pl/news/284/

: 04 lipca 2011, 18:57
autor: grucha
A z jakich powódek dryfujesz w stronę GNU? Ciekawość, czy kwestie licencyjne? Jeśli to drugie, to zawsze możesz zainteresować się wolnymi dystrybucjami. Stallman swego czasu polecał Ututo i Gnusense. Ta pierwsza jest na pewno oficjalnie polecana przez Free Software Fundation.