[+] Systemowe demony, które można bezbole

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

[+] Systemowe demony, które moŻna bezboleśnie usunąć

Post autor: lis6502 »

Odpaliłem sobie pstree i popatrzyłem co jest uruchomione. Czytam sobie mana do każdej rzeczy i jeśli uznam ją za zbędną to mówię jej papa.
Trafiło na avahi - man nie mówi mi nic konkretnego na ten temat. I o ile demon poleciał szybciutko, o tyle biblioteki ciągną w zależnościach właściwie cały system. Moje pytanie: do czego to służy? Na znajomym forum ktoś pytał, ale i tam nie opisali konkretnie po co to jest.
Utumno
Beginner
Posty: 432
Rejestracja: 09 listopada 2008, 13:04
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Utumno »

Avahi to demon systemowy ktory oglasza po sieci jakie uslugi dany komputer zapewnia, i tez weszy po sieci w poszukiwaniu innych kompow ktore zapewniaja jakas funkcjonalnosc.

Czyli np. jezeli dany komp jest podlaczony do drukarki, to avahi na nim powinno automatycznie to oglosic, a avahi na innych kompach z tej samej sieci powinny to zauwazyc i automatycznie dodac ta drukarke.

Taka moda ostatnio przyszla z Mac'ow (tam nazywana 'Rendezvous' ) . Moim zdaniem zbedna dla 99% uzytkownikow.

Zreszta, co to za pytania? Co za problem wejsc na strone domowa projektu i poczytac samemu? Nawet nie trzeba korzystac z Google, tylko mozna strzelac w ciemno ze strona nazywa sie 'http://www.NAZWAPROJEKTU.org'
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

No nie, przeczytałem mana, zabierałem się za info, a żeby wbić na stronę projektu to zabrakło inwencji :mrgreen:. Dzięki Utumno.
ODPOWIEDZ