[+] Monitor nie dzia

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

[+] Monitor nie działa w trybie konsoli

Post autor: wasilo »

Witam!
Dzisiaj po całodziennych zabawach z nowozaktualizowanym Debianem pojawił się taki problem:
Jak się wyloguję z X-ów i kliknę na "Console login" to monitor mi się wyłącza (dioda miga jak przy wyłączonym), nic się nie dzieje a potem wracam do ekranu logowania. Spotykałem się już wielokrotnie z odwrotną sytuacją, tzn. KDE nie stawało i mniej więcej wiem jak sobie z tym radzić :D ale coś takiego mnie jeszcze nie spotkało.
xel20
Posty: 16
Rejestracja: 21 stycznia 2008, 23:50

Post autor: xel20 »

Nie lepiej ci jest skorzystać ze skrótu alt+ctrl+Fx?
Gdzie x to nr powłoki. ¯eby wrócić do Xservera wybierasz alt+ctrl+F7.
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Wcisniecie Ctrl+Alt + ktorykolwiek z F powoduje ten sam efekt, tzn wylaczenie monitora. Dopiero po wcisnieciu Alt+Ctrl+F7 cos sie dzieje i jest to powrot do xservera-tak jak napisales. Dodatkowo po tych ekspretymentach nie moge pisac polskich liter, co widac :)

[ Dodano: 2008-10-22, 23:24 ]
Klawiaturę już mi się udało ustawić ale z powłoką nadal jest ten sam problem :/
szamot83
Posty: 21
Rejestracja: 11 czerwca 2008, 10:28
Lokalizacja: Otwock

Post autor: szamot83 »

Ja miałem podobny problem, z dystrybucją CDlinux. Okazało się, że przy starcie systemu w GRUB'ie wpisana była zła wartość VGA=XXX (to znaczy, nie zła, tylko nie obsługiwana przez mój monitor). Po odpaleniu x'ów monitor normalnie włączał się.
Zmieniłem opcję bootowania na VGA=791 (co daje 1024x768) i wszystko było ok.
wasilo
Posty: 77
Rejestracja: 27 września 2007, 21:21
Lokalizacja: Polska/Europa/¦wiat

Post autor: wasilo »

Rzeczywiście pomogło :) Ustawiłem sobie 795 co dało 1280*1024, czyli optymalna dla mojego monitora i jest elegancko-nawet lepiej niż było wcześniej :) Dzięki
ODPOWIEDZ