Jak zachowa

Archiwalne, stare wpisy FAQ i HowTo Użytkowników
sthoo
Posty: 52
Rejestracja: 26 lutego 2007, 06:32

Jak zachować instalowane z netu pakiety (programy)

Post autor: sthoo »

Witam - nie wiem czy już to gdzieś na forum było - nie znalazłem.
Po instalacji Debiana z netu lub upgradzie może się co nieco wysypać - każdy lubi grzebać w systemie prawda ? Czasem trzeba zrobić reinstalkę i co wtedy zrobić z zainstalowanymi przez nas do tej pory programami - znów pobierać ?

Na takie przypadki polecam program APTonCD - pomaga zebrać wszystkie pobrane pakiety z /var/cache/apt/archives/, przesortować wg. ich aktualności i wersji i stworzyć metapakiet dla nich wszystkich (opcjonalnie) - z tak zebranych i utworzonych pakietów tworzy obraz .iso do wypalenia na płytkę (lub zachowania w katalogu domowym) do późniejszego przywrócenia (również za jego pomocą) z powrotem do /var/cache/apt/archives/ lub po nagraniu płytki ze stworzonego obrazu można dodać ją do źródeł apta (apt-cdrom add).

Polecam - duże ułatwienie.

P.S. Nie działa po apt-get clean :mrgreen:
el_carles
Junior Member
Posty: 560
Rejestracja: 02 lutego 2007, 17:32

Post autor: el_carles »

nie żebym sie czepiał ale to chyba raczej do działu faq, howto sie nadaje :P :mrgreen:
sthoo
Posty: 52
Rejestracja: 26 lutego 2007, 06:32

Post autor: sthoo »

el_carles pisze:nie żebym sie czepiał ale to chyba raczej do działu faq, howto sie nadaje :P :mrgreen:
Hmm... jeżeli będzie pomocne to proszę o przesunięcie do FAQ-HOWTO
czarny404
Posty: 75
Rejestracja: 09 lipca 2006, 08:15

Post autor: czarny404 »

Mam taie pytanko do APTonCD:
Generalnie rzecz biorąc kończy mi się wolna przestrzeń na /.
Dokładniej chodzi o to aby stworzyć przez ten programik płytkę bez wykorzystania /tmp, gdyż /var/cache/apt/archives jest większe od wolnej przestrzeni. Można to jakoś przeskoczyć i stworzyć na innej partycji? Mam nadzieje że w miarę jasno się wyraziłem...
yanis
Posty: 39
Rejestracja: 25 czerwca 2007, 18:24

Post autor: yanis »

Przez jakiś czas APTonCD śmigało mi bez problemu, aż do dzisiaj. Klikam na ikonkę i nic sie nie dzieje, APTonCD nie włącza się, gdy chcę odpalić go z konsoli wywala mi cos takiego:

Kod: Zaznacz cały

yanis@death:~$ aptoncd -c
'import site' failed; use -v for traceback
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/aptoncd", line 4, in ?
    import CreateAptOncd
  File "/usr/share/aptoncd/CreateAptOncd.py", line 23, in ?
    from messageBox import MessageBox
  File "/usr/share/aptoncd/messageBox.py", line 1, in ?
    import gtk
ImportError: No module named gtk
może mi ktoś pomóc :?:
Ryuuzaki
Posty: 24
Rejestracja: 27 stycznia 2008, 07:53
Lokalizacja: Z Repo

Post autor: Ryuuzaki »

Moze podaj jaki masz x-serwer :) nie wiem czy to ma znaczenie, ale chyba podczas instalacji programow sciaga wszystkie zaleznosci. Moze przypadkowo usunoles jedna z nich albo cos namieszales z jej konfigiem. Jak to nie to, to przepraszam jestem nowy :) to moje zdanie na ten temat :)
fnmirk
Senior Member
Posty: 8275
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

czarny404 pisze:Generalnie rzecz biorąc kończy mi się wolna przestrzeń na /.
Dokładniej chodzi o to aby stworzyć przez ten programik płytkę bez wykorzystania /tmp, gdyż /var/cache/apt/archives jest większe od wolnej przestrzeni. Można to jakoś przeskoczyć i stworzyć na innej partycji? Mam nadzieje że w miarę jasno się wyraziłem...
Przenieś katalog /tmp lub /var na wolną partycję i utwórz link do niego.

yanis --- polecenie zwraca błąd biblioteki odpowiedzialnej za interfejs programu. Masz mało miejsca na dysku lub zmieniły Ci się uprawnienia do wykonania tego programu (lub coś innego). Sprawdź czy wszystkie pliki i katalogi programów w twoim katalogu domowym są twoją własnością. Możesz spróbować dodać nowego użytkownika.
Zablokowany