Odinstalowanie pakietu

Ogólne pytania dotyczące systemu
szaman
Posty: 55
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 12:36

Odinstalowanie pakietu

Post autor: szaman »

Witam

Po wpisaniu

Kod: Zaznacz cały

apt-get remove nazwa pakietu
system chce odinstalować wraz z tym pakietem jeszcze 3 inne, co musze wpisać w konsoli żeby usunąć tylko ten takiet co chce ??


Z góry dziękuje za pomoc
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

system chce odinstalować wraz z tym pakietem jeszcze 3 inne, co musze wpisać w konsoli żeby usunąć tylko ten takiet co chce ??
No, a mi dalej kryształowa kula nie działa ;) Byś chociaż powiedział jaki to pakiet i co chce Ci wraz z nim usunąć. Tak czy siak, to normalne zachowanie. Załóżmy, że pakiet B i C wymaga pakietu A. Czyli jeśli chcesz usunąć pakiet A to zostaną usunięte pakiety B i C, bo bez pakietu A te pakiety nie mogą pozostać w systemie. Tak przynajmniej mi się wydaje :) Ale lepiej będzie jak podasz co to za pakiety i co Ci konsola wypluwa.
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Tak jak napisał Kaka, dobrze sie zastanów czy chcesz usuwać pakiet z którego korzystają inne??
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Re: Odinstalowanie pakietu

Post autor: chyl-o »

szaman pisze:Witam

Po wpisaniu

Kod: Zaznacz cały

apt-get remove nazwa pakietu
system chce odinstalować wraz z tym pakietem jeszcze 3 inne, co musze wpisać w konsoli żeby usunąć tylko ten takiet co chce ??


Z góry dziękuje za pomoc
Usuwając ten pakiet naruszysz zależności i może być buba, pamiętaj o tym i popatrz dobrze co to za pakiet.
Nuntaro
Posty: 11
Rejestracja: 05 marca 2007, 10:30

Post autor: Nuntaro »

Dopisuję sie bo mam tą sama zagwozdkę. Chcąc zobaczyć co zacz - wybrałęm uruchomienie Ekiga. Kicha - nie wiem po co mi i czy bede kiedys korzystał. Na dodatek uruchamia sie razem z systemem i krzyczy (może że niby nie zarejestrowałem konta - zreszta mniesza o to.. bo)... Postanowiłem chilerstwo odinstalować. I co? Otrzymuje wiadomośc, że jak zechce odinstalowac jakis programik do rozmów to system niestetyż usunie mi też: gnome, gnome-media i gnome-meeting. To ostatnie bym przebolał może (chyga skype i kadu bez tego ruszą), ale całego gnoma ?!. ¯artuje czy kpi???
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zainstaluj gnome-core potem usuń ten pakiet co chciałeś.
Grabos
Posty: 91
Rejestracja: 13 lipca 2006, 17:19

Post autor: Grabos »

Nuntaro pisze:Dopisuję sie bo mam tą sama zagwozdkę. Chcąc zobaczyć co zacz - wybrałęm uruchomienie Ekiga. Kicha - nie wiem po co mi i czy bede kiedys korzystał. Na dodatek uruchamia sie razem z systemem i krzyczy (może że niby nie zarejestrowałem konta - zreszta mniesza o to.. bo)... Postanowiłem chilerstwo odinstalować. I co? Otrzymuje wiadomośc, że jak zechce odinstalowac jakis programik do rozmów to system niestetyż usunie mi też: gnome, gnome-media i gnome-meeting. To ostatnie bym przebolał może (chyga skype i kadu bez tego ruszą), ale całego gnoma ?!. ¯artuje czy kpi???
Przyjrzyjmy się zależnościom gnome-meeting jest pakietem dummy dla ekigi więc zależy od ekigi, nie ma ekigi więc zostanie odinstalowany, gnome-media jest meta paczką i nie zawiera sam plików tylko zależy od multimedialnych części Gnome jak ekiga, czyli jeszcze raz nie ma ekigi nie ma gnome-media a ostatni pakiet gnome jest meta paczka która zależy od wszystkich części gnome'a czyli nie ma gnome-media nie ma meta pakietu gnome.

Jako że żadna paczka nie zawiera w sobie plików tylko zależy od innych pakietów usuwaj bez bólu.
ODPOWIEDZ