konfiguracja drukarki

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
nimmid
Posty: 13
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 00:00

konfiguracja drukarki

Post autor: nimmid »

zainstalowalem i skonfigurowalem drukarke (hp 930c). w sumie wszystko bylo by ok ale..po uruchomieniu systemu i wlaczeniu drukarki, drukuja sie jakies krzaki ( %!PS-Adobe-3.0
%%Creator: The X Print Server's PostScript DDX (xprint.mozdev.org)
a pozniej to juz tylko bierze puste kartki i albo nic nie drukuje albo jakis ciag liczb/liter.
ps aux | grep lp wywala

Kod: Zaznacz cały

lp        1239  0.0  0.3  2452  864 ?        Ss   17:55   0:00 /usr/sbin/lpd -s
lp        1243  0.0  0.3  2456  908 ?        S    17:55   0:00 /usr/sbin/lpd -s
po zabiciu tych procesow jest spokoj i mozna drukowac to co sie chce (oczywiscie do ponownego uruchomienia systemu)

lpq wyswietla

Kod: Zaznacz cały

lp is ready and printing
Rank   Owner      Job  Files                                                          Total Size
active mumin      1    (standard input)                                               263586 bytes
1st     mumin      3    (standard input)                                               33057 bytes
2nd    mumin      4    (standard input)                                               826192 bytes
probowalem lprem all ale to nic nie daje lpq dalej wyswietla zadania jak wyzej.

i drugie pytanie - jak ustawic jakosc wydruku (jak w windzie - robocza, normalna, najlepsza)?
sparks
Posty: 65
Rejestracja: 06 lipca 2006, 09:31
Lokalizacja: z Tiamat

Post autor: sparks »

np. w menu CUPS'a przez przeglądarkę :) Bo mam nadzieję że Cups'a używasz :>
Adres http://localhost:631/
nimmid
Posty: 13
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 00:00

Post autor: nimmid »

sparks pisze:np. w menu CUPS'a przez przeglądarkę :) Bo mam nadzieję że Cups'a używasz :>
Adres http://localhost:631/
tak, uzywam CUPS'a ale tam mam no active jobs.
sparks
Posty: 65
Rejestracja: 06 lipca 2006, 09:31
Lokalizacja: z Tiamat

Post autor: sparks »

nimmid pisze: tak, uzywam CUPS'a ale tam mam no active jobs.
Jeśli nie widzi tych jobs to znaczy że zniego nie korzystasz... spróbuj zainstalować cupsys-bsd, jeśli nie masz, to może ułatwić Ci sprawę...
Możliwe że używasz natywnego BSD-owego systemu drukowania, pakiet podany przeze mnie zastąpi go cupsowym
nimmid
Posty: 13
Rejestracja: 07 stycznia 2007, 00:00

Post autor: nimmid »

sparks pisze:
nimmid pisze: tak, uzywam CUPS'a ale tam mam no active jobs.
Jeśli nie widzi tych jobs to znaczy że zniego nie korzystasz... spróbuj zainstalować cupsys-bsd, jeśli nie masz, to może ułatwić Ci sprawę...
Możliwe że używasz natywnego BSD-owego systemu drukowania, pakiet podany przeze mnie zastąpi go cupsowym
wyglada na to ze dziala ok, jak teraz ustawic jakosc wydruku?
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

nimmid pisze:jak teraz ustawic jakosc wydruku?
sparks pisze:np. w menu CUPS'a przez przeglądarkę :) Bo mam nadzieję że Cups'a używasz :>
Adres http://localhost:631/
ODPOWIEDZ