[SOLVED] conky

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
jang
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 14:38

Post autor: jang »

Jak wpisałem tylko to co miało być to utworzyła mi się ikonka na pulpicie (jang/Desktop)- i to niby coś daje ? bo u mnie to nie daje nic

Jaka różnica czy conky czy conky ~/.conkyrc ? Tak czy inaczej nie uruchamia się conky tylko kwrite z zawartością pliku "conky".



====>EDIT<====
Nie krzycz!
Kaka'
=============
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

jang pisze:Jaka różnica czy conky czy conky ~/.conkyrc ? Tak czy inaczej NIE URUCHAMIA SIE PROGRAM CONKY tylko KWRITE z zawartością pliku "conky"
Nie krzycz! Nikt tutaj nie musi Ci pomagać, więc okaż szacunek i nie krzycz!

Rób tak:

1) Uruchom konqueror

2) Idź --> Autostart

3) Prawym przyciskiem myszy na okno konquerora

4) Z menu wybierasz: Utwórz nowe --> Skrót do programu

5) W ogólne wpisz conky

6) W Program --> polecenie wpisz conky

7) Naciśnij OK

Teraz conky będzie się uruchamiać wraz ze startem KDE.
jang pisze:Jaka różnica czy conky czy conky ~/.conkyrc ? Tak czy inaczej NIE URUCHAMIA SIE PROGRAM CONKY tylko KWRITE z zawartością pliku "conky"
Tak jak mówiłem wcześniej: nie krzycz! A różnica taka, że conky to polecenie, a ~/.conkyrc to ukryty plik w Twoim katalogu domowym.
jang
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 14:38

Post autor: jang »

Tak jak mówiłem wcześniej: nie krzycz!
Jeśli to tak wyglądało to bardzo przepraszam.
A różnica taka, że conky to polecenie, a ~/.conkyrc to ukryty plik w Twoim katalogu domowym.
nie chodziło mi o różnicę pomiędzy "conky" a "~/.conkyrc" a o "conky" a "conky ~/.conkyrc"


<==>EDIT<==>
Nie pozwalaj sobie... Jak zwracam Ci uwagę to proszę dostosuj się (to nie gg/jabber czy IRC, to forum, gdzie obowiązuje regulamin), a nie rób sobie, za przeroszeniem "jaj"... I nie nadużywaj , trochę brzydko to wygląda. Zamiast polecam .
Kaka'
<=========>
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

nie chodziło mi o różnicę pomiędzy "conky" a "~/.conkyrc" a o "conky" a "conky ~/.conkyrc"

Kod: Zaznacz cały

man conky
ale i tak nie przeczytasz, więc powiem: żadna. conky i conky ~/.conkyrc to to samo.
jang
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 14:38

Post autor: jang »

a gdzie to wpisać ?

Kod: Zaznacz cały

feh --bg-scale `dcop kdesktop KBackgroundIface currentWallpaper 1`
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

a gdzie to wpisać ?
Zrób tak samo jak podałem tutaj: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=6695#6695
jang
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 14:38

Post autor: jang »

plik conky.desktop :

Kod: Zaznacz cały

[Desktop Entry]
Comment=
Comment[pl]=
Encoding=UTF-8
Exec=conky
GenericName=
GenericName[pl]=
Icon=
MimeType=
Name=
Name[pl]=
Path=
StartupNotify=true
Terminal=false
TerminalOptions=
Type=Application
X-DCOP-ServiceType=
X-KDE-SubstituteUID=false
X-KDE-Username=
plik conky1.desktop :

Kod: Zaznacz cały

[Desktop Entry]
Comment=
Comment[pl]=
Encoding=UTF-8
Exec=feh --bg-scale `dcop kdesktop KBackgroundIface currentWallpaper 1`
GenericName=
GenericName[pl]=
Icon=
MimeType=
Name=
Name[pl]=
Path=
StartupNotify=true
Terminal=false
TerminalOptions=
Type=Application
X-DCOP-ServiceType=
X-KDE-SubstituteUID=false
X-KDE-Username=
Uruchomił się "conky" ale ikon niestety nie ma.

---------------------------------------------------------------------

Zrobiłem jeszcze tak :
own_window yes
#own_window_type desktop
#own_window_hints undecorated,below,sticky,skip_taskbar,skip_pager
own_window_transparent yes
no i mam i ikony i przeźroczystego conky no ale ...
- przy wczytywaniu się systemu (jak już widać pulpit) conky jest czarny a po około 5 sek. robi się przeźroczysty
- jak już system się całkowicie uruchomi to w panelu pojawiają się przyciski z kręcącymi się klepsydrami - jeden od conky.desktop a drugi od conky1.desktop i tak przez 30 sek. po czym nic się nie zmienia, nic się nie dzieje
- na pulpicie 1 mam obrazek nr1 a na drugim nr2. Gdy przełączam się z pulpitu pierwszego na drugi (na odwrót dzieje się to samo) to pojawia się tapeta nr2 ale podkład w conky przez około 2 sek. jeszcze jest z pulpitu pierwszego.

Pewnie jak zwykle się mylę ale czy przypadkiem tym w/w plikom jeszcze czegoś nie brakuje ?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

- przy wczytywaniu się systemu (jak już widać pulpit) conky jest czarny a po około 5 sek. robi się przeźroczysty
To jest normalne...
- jak już system się całkowicie uruchomi to w panelu pojawiają się przyciski z kręcącymi się klepsydrami - jeden od conky.desktop a drugi od conky1.desktop i tak przez 30 sek. po czym nic się nie zmienia, nic się nie dzieje
Też normalne, po prostu olać.
jang pisze:- na pulpicie 1 mam obrazek nr1 a na drugim nr2. Gdy przełączam się z pulpitu pierwszego na drugi (na odwrót dzieje się to samo) to pojawia się tapeta nr2 ale podkład w conky przez około 2 sek. jeszcze jest z pulpitu pierwszego.
Także normalne, olać.
Pewnie jak zwykle się mylę ale czy przypadkiem tym w/w plikom jeszcze czegoś nie brakuje ?
Nic raczej nie brakuje. Wyżej wymienione przypadki to norma, więc po prostu olać...
jang
Beginner
Posty: 208
Rejestracja: 26 stycznia 2007, 14:38

Post autor: jang »

No cóż skoro norma to norma i w takim razie bardzo dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrowienia
ODPOWIEDZ