Problem z p

Pomoc dotycząca instalacji systemu
Omega26
Posty: 23
Rejestracja: 16 lutego 2007, 11:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Omega26 »

no powiem ze mam siec ręczną wpisałem wszystko ale nic nie pobiera :/ nmie wiem co moze byc przyczyną w Kubuntu pobierało :/
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Omega26
Posty: 23
Rejestracja: 16 lutego 2007, 11:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Omega26 »

zainstalowałem x-y i jestem zaskoczony ze widać obraz jak w Commodore 64

szlag mnie trafia ze ten system jest taki dziwny instalować trzeba cieżko a ja myślałem ze to samo się zainstaluje tak samo jak w Kubuntu. Teraz to sie męcze z tym xorg i xfree86 bo ciągle mam powłoke graficzna jak w commodore 64 :evil: nie idzie tego linuxa zainstalowac z powłoką graficzną automatycznie :?:
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Witam

http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819

ściągnij pierwszą płytkę CD Etcha, a następnie zainstaluj go według tego:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819

opisałem tam, jak zainstalować system, oraz zainstalować powłokę graficzną, jeśli zrobisz według tego, to nie powinieneś mieć problemów (i grafiki z C64 ;) .


aloha
Omega26
Posty: 23
Rejestracja: 16 lutego 2007, 11:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Omega26 »

Zrobiłem wszystko z waszej rady i nic nie idzie zrobić poddaje się, bo nie mam xorga na płycie mam tylko xfree86 co mi się ciągle wali. Pobrałem Debiana Etcha mam go na płycie jakieś 180 MB wsadziłem płytkę trwa instalacja taka sama jak wcześniejszy system, no i próbuję zainstalować z internetu ale karta sieciowa ani rusz mi nie chodzi :/. Miałem wcześniej PLD zainstalował mi przez internet tego Linuxa taki jeden bardzo pomocny, i prosiłbym o rade czy ktos z was mógłby mi pomógł zainstalować przez internet tego Debiana ETCHa bardzo bym był wdzięczny. mam Zew IP dokładnie DLS 2 Mb/s. Poddaje się proszę o pilną rade w razie czego moje GG 2724004 instalacja może trwać przez SCREEN
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Omega26, skorzystałeś z tego opisu instalacji do którego Ci dałem linka??
Omega26 pisze:obrałem Debiana Etcha mam go na płycie jakieś 180 MB
widocznie pobrałeś netinstall, na którym nie ma xorga, jest tam tylko system bazowy, ściągnij pierwszą płytę Etcha, tu masz link:
http://cdimage.debian.org/cdimage/weekl ... 86/iso-cd/

wybierz:

Kod: Zaznacz cały

debian-testing-i386-CD-1.iso
na tej płytce masz xorga i gnome-core, oraz parę jeszcze innych pakietów, jeśli zastosujesz się do tego opisu:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819
wszystko powinno pójść dobrze, jeśli gdzieś napotkasz problemy, to napisz gdzie one wystąpiły, w odniesieniu do tego poradnika.

jeśli nie nie jesteś pewny odnośnie tej instalacji, to potem wrzucę foty z instalacji, bo mam już robione, ale nie miałem czasu podlinkować.

aloha
Omega26
Posty: 23
Rejestracja: 16 lutego 2007, 11:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Omega26 »

ale mam problem z kartą sieciową coś nie chce one działać w DOS

mam Kartę Realtek RTL8139 Familly PCI FAST ETHERNET NIC i jak zrobic zeby mi ten insternet działał i pobierał z apt ? bo mnie juz szlag trafi :evil:

[ Dodano: 2007-02-17, 13:38 ]
skorzystałem ze wszystkich opisów i na nic nie pomaga najgorsze to jest ze karta sieciowa się nie rusza :/ zastanawiam się czemu nie mam Xorga na płytach dvd ??, bo jak próbuję zainstalować z atp to pisze ze nie ma takiego pliku pakietu , a jest tylko porąbany Xfree86 co się sypie a obraz wygląda jak Ruska tandeta.

[ Dodano: 2007-02-17, 13:42 ]
ale czy coś to da ta płytka debian-testing-i386-CD-1.iso :?: właśnie pobieram :!:

[ Dodano: 2007-02-17, 13:43 ]
mam jeszcze pytanie czy bedą działały wszystkie pakiety z 4 płyd DVD debiana RC4 ? na tym testing ?

[ Dodano: 2007-02-17, 13:51 ]

Kod: Zaznacz cały

na tej płytce masz xorga i gnome-core, oraz parę jeszcze innych pakietów, jeśli zastosujesz się do tego opisu: 
a jest wogole KDE :?: bo na gnome nie lubie pracować :!:

[ Dodano: 2007-02-17, 13:54 ]
a wie ktoś co na tej płycie jest :?:

Kod: Zaznacz cały

debian-testing-i386-kde-CD-1.iso
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Omega26, nie przesadzaj z tymi pytaniami. Zachowujesz się jak... Najpierw przeszukaj forum, potem zadawaj pytania.

To Ci powinno pomóc: http://rtfm.killfile.pl/
Omega26
Posty: 23
Rejestracja: 16 lutego 2007, 11:40
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Omega26 »

Kaka' Dobrze przepraszam pomęczę się :-(
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Kaka' Dobrze przepraszam pomęczę się :-(
Słuchaj, Ty po prostu nie chcesz żeby Debian Ci działał, bo gdybyś chciał to byś się starał, a się nie starasz. Gdybyś się starał to byś przeszukiwał forum i Google, ale Ty wolisz się najpierw zapytać... Najpierw szukaj, potem zapytaj (jak nie będziesz dalej znał odpowiedzi). Na wszystkie Twoje pytania, które tutaj zadałeś, znajdziesz odpowiedź na forum, używając szukajki. Poszukaj trochę ;)
ODPOWIEDZ