Iceweasel - problem z malymi fontami

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
bluemaro
Posty: 11
Rejestracja: 11 lutego 2007, 19:52

Iceweasel - problem z malymi fontami

Post autor: bluemaro »

Witam,
na poczatku chcialem zaznaczyc ze jestem poczatkujacym uzytkownikiem debiana ale z wasza pomoca szybko sie ucze. Przepraszam za brak polskich znakow ale jeszcze nie wiem jak to zrobic aby moc pisac z polskimi fontami. Ale do rzeczy:

Problem mam taki, ze w tej przegladarce we wszystkich stronach jakie otwieram mam za mala czcionke. Musze ja zwiekszac tak o 2 stopnie, zeby napisy byly swobodnie czytelne. Nic nie kombinowalem w ustawieniach, poprostu mam tak od poczatku zainstalowania tej przegladarki. Czy mozna cos poradzic, zeby fonty byly wyswietlane zgodnie z ustawionymi rozmiarami w html-u?

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

bluemaro pisze:Witam,
na poczatku chcialem zaznaczyc ze jestem poczatkujacym uzytkownikiem debiana ale z wasza pomoca szybko sie ucze. Przepraszam za brak polskich znakow ale jeszcze nie wiem jak to zrobic aby moc pisac z polskimi fontami. Ale do rzeczy:
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=579
bluemaro pisze:Problem mam taki, ze w tej przegladarce we wszystkich stronach jakie otwieram mam za mala czcionke. Musze ja zwiekszac tak o 2 stopnie, zeby napisy byly swobodnie czytelne. Nic nie kombinowalem w ustawieniach, poprostu mam tak od poczatku zainstalowania tej przegladarki. Czy mozna cos poradzic, zeby fonty byly wyswietlane zgodnie z ustawionymi rozmiarami w html-u?
Preferencje --> Treść --> Czcionki tam pokombinuj

Spróbuj również dać Ctrl + + (Ctrl i znak plus).
bluemaro
Posty: 11
Rejestracja: 11 lutego 2007, 19:52

Post autor: bluemaro »

no tego ctr++ to wlasnie uzywam do zwiekszania rozmiaru czcionki ale musze tak robic za kazda nowo otwarta strona. Z tym Preferencje -> tresc -> czcionki tez sie troche bawilem ale nic mi to nie dalo. Moze jeszcze poprobuje w wolnej chwili.
Ale mam rozumiec, ze wy tego problemu nie macie i nie moge winy zganiac na przegladarke? ;)

Ps. dzieki za polonizacje. Zastosuje sie do wskazowek.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="bluemaro"]no tego ctr++ to wlasnie uzywam do zwiekszania rozmiaru czcionki ale musze tak robic za kazda nowo otwarta strona. Z tym Preferencje -> tresc -> czcionki tez sie troche bawilem ale nic mi to nie dalo. Moze jeszcze poprobuje w wolnej chwili.
Ale mam rozumiec, ze wy tego problemu nie macie i nie moge winy zganiac na przegladarke? ]

Miałem ten sam problem i go rozwiązałem ;) Czcionkę mam ustawioną na serif o rozmiarze 16.
bluemaro
Posty: 11
Rejestracja: 11 lutego 2007, 19:52

Post autor: bluemaro »

Ok wydaje się, że udało mi się rozwiązać problem :)
A więc:
- doinstalowałem fonty microsoftowe zgodnie z artykułem http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=579
- w Preferencje --> Treść --> Czcionki --> Zaawansowane ustawiłem minimalny rozmiar czcionki 14 (jak ktoś chce może dać więcej, kwesta gustu) i pozwoliłem stronom stosować inne czcionki.

To chyba całem rozwiązanie problemu.

Dzięki za pomoc!
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ