Dwie karty muzyczne

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
Stawi
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 10 lutego 2007, 16:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stawi »

mlyczek pisze:zrób w modutils, te inne z niego korzystają
Zrobilem, dziala ]
Skype ani zaden inny program nie potrafi nagrywac... Mikrofon dziala bo jak w kMix wylacze wyciszanie to siebie slysze ale zaden program nie zbiera tego... arghh.....
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

w kMix jest jeszcze taki czerwony przycisk pod mikrofonem, zaznacz go wtedy programy będę z niego zgrywać. Jak jest zaznaczony to jest jaśniejszy czerwony, tak jakby świeci.
Stawi
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 10 lutego 2007, 16:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stawi »

Swieci sie.. jak klikne ten na gorze to slysze siebie wiec mikrofon dziala, ale i tak nie nagrywa.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

IMHO lepszym rozwiązaniem jest grzebać w alsamixer aniżeli w kmix'ie (ale to tylko moje zdanie).
Stawi
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 10 lutego 2007, 16:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stawi »

Grzebalem tez w nim, i taki sam efekt.

[ Dodano: 2007-02-16, 01:37 ]
Nikt nie ma juz zadnego pomyslu?.. Karty czasem sie "przemieszaja" ale akurat to jest tylko upierdoliwe, ale brak nagrywania jest tragiczny...
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Ja mówiłem o przycisku pod mkrofonem, a nie nad. Spróbuj z tym pod nim. Wyłącz resztę czerwonych przycisków i spróbuj jeszcze raz nagrywać.
Stawi
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 10 lutego 2007, 16:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stawi »

Zrobilem ze nagrywa: musi byc dane nagrywanie na mikrofon i na linie "capture". Problem taki, ze slysze swoje echo i nie wiem jak to wylaczyc - tak, mikrofon jest wyciszony normalnie, ale jak daje nagyrwanie na linie capture to odrazu mi robi echo, a jak wylacze capture to ani siebie sam nie zlysze, ani nie nagrywa.
Nie ukrywam ze jest to dosyc wkurzajace jak sie sam slysze...
Bug w alsa/module/czymkolwiek czy w blad w konfiguracji?
ODPOWIEDZ