IBM Lenovo N100--wpsarcie dla special buttons

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
strzelcu
Posty: 27
Rejestracja: 06 lutego 2007, 23:12
Lokalizacja: czewa

IBM Lenovo N100--wpsarcie dla special buttons

Post autor: strzelcu »

To znowu ja , walczę jeszcze z Alsą ale tym razem mam problem z dodatkowymi guzikami robie tak: w KDE ustawiam IBM Thinkpad laptop, robie mknode /dev/nvram oraz chmod 666/dev/nvram teraz już mogę wybierać tam i zaznaczam run in Kmilo plugin robie restart Kmilo i nic się nie dzieje wciskam co sił w rękach te przyciski i cisza, a jak uruchamiam kcontrol to znów msuzę przeprowadzać akcje z /dev/nvram i chmod --jak zawsze pomocy :)
Maciorra
Beginner
Posty: 105
Rejestracja: 07 lutego 2007, 23:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maciorra »

Witam,

Mam tego samego lapka i nie bawie sie w Kmilo, tylko obsługuję sobie dodatkowe klawisze i skróty przez xbindkeys. Po kolei przedstawia się to tak:

1. Zainstaluj xbindkeys.
2. Utwórz plik ~/.xbindkeysrc
3. Utwórz skrypt ~/.mute (jeśli używasz Kmix to będzie wyglądał tak):

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/sh
#KDE/KMix Audio-Mute script
#(c) V0y - GPL :)
if `dcop kmix Mixer0 mute 0` == 'true';
then
dcop kmix Mixer0 setMute 0 0
else
dcop kmix Mixer0 setMute 0 1
fi
4. Nadaj skryptowi .mute atrybut wykonywalności (chmod +x .mute)

5. Edycja pliku ~/.xbindkeysrc - jako, że laptop taki sam to możesz śmiało skopiować poniższy plik :

Kod: Zaznacz cały

#vol+
"dcop kmix Mixer0 decreaseVolume 0"
    m:0x0 + c:174 

#vol-
"dcop kmix Mixer0 increaseVolume 0"
    m:0x0 + c:176

#mute
"/home/maciej/.mute"
    m:0x0 + c:160
Jeżeli chcesz podstawić inne akcje pod inne klawisze to uruchom z konsoli xbindkeys -k i wciśnij klawisz/ kombinację klawiszy - program wypluje Ci kod, do którego przypiszesz sobie akcję w pliku xbindkeysrc.

6. W katalogu ~/.kde/Autostart wykonaj dowiązanie symboliczne do xbindkeys, tak by uruchamiał się przy starcie KDE

cd ~/.kde/Autostart

ln -s /usr/bin/xbindkeys ~/.kde/Autostart (oczywiście podstaw odp. ścieżkę do xbindkeys)

7. Przeładuj X-y. Ciesz się działającymi klawiszami dodatkowymi :)
strzelcu
Posty: 27
Rejestracja: 06 lutego 2007, 23:12
Lokalizacja: czewa

Post autor: strzelcu »

A dziękuję tego mi było trzeba oczywiście wszystko działa , mam tylko problem ze zbindowaniem klawisza lenovo care button ten przed mute, xbindkeys nie pokazuje go :(
Maciorra
Beginner
Posty: 105
Rejestracja: 07 lutego 2007, 23:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maciorra »

Ciesze sie ze dziala :) U mnie Lenovo Care tez jest niewidzialny dla xbindkeys, podobnie jak kilka kombinacji z klawiszem Fn, ale jakos sobie bez tego radze :)

PS. Przy pisaniu poprzedniego posta zupelnie zapomnialem o znacznikach - dzieki czujnej duszy za uzupelnienie :)
strzelcu
Posty: 27
Rejestracja: 06 lutego 2007, 23:12
Lokalizacja: czewa

Post autor: strzelcu »

Dla posiadaczy lapków ze stajni Lenovo przygotowałem takie oto cuś :P

lenovo-theme

mile widziane komentarze :)
ODPOWIEDZ