Skype nie trzyma ustawie

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
piotrox1
Posty: 20
Rejestracja: 26 lutego 2008, 21:54

Skype nie trzyma ustawień

Post autor: piotrox1 »

Mam kamere internetowa logitech STX z mikrofonem wbudowanym Kamera jest podlaczona przez USB
w komuterze mam rownież karte tv na Bt878 Aver
po zainstalowaniu skypa ustawiłem w opcjach urządzenia dzwiękowe/ urządzenie dźwiękowe wejscia wybrałem USB ( dotyczy mikrofony)
w opcjach video wybrałem kamere swoją tzn logitech (w menu wyboru kamery pokazuje mi się rownież mój toner tv czyli Bt878 aver)
po tych ustawieniach skype dziala poprawnie
Natomiast po ponownym uruchomieniu komputera w opcjach dzwięku wejscie zmienia mi sie z USB (mikrofon) na Brooktree BT878
i w opcjach video też mi się zmienia z logitecha na BT878 Aver
chciałbym dodac że jak wszystko poprawnie wybralem to za każdym razem zaakceptowalem zmiany przyciskiem zastosuj. Jednak to nic nie daje system mi nachalnie zmienia te moje ustawienia
sj65
Beginner
Posty: 265
Rejestracja: 17 czerwca 2007, 21:21
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: sj65 »

A próbowałeś ustawić także w "System", "Preferencje", "Dźwięk"?
Nie zapomnij o "Domyślne ścieżki miksera"
Potem, na ikonie głośnika prawym klawiszem "Preferecje" i czarny trójkącik. Tu również.
Powinno działać. Po niektórych aktualizacjach może zaistnieć potrzeba powtórzenia ustawień od nowa.

Pozdrawiam
sj65
Jackie
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2007, 06:02
Lokalizacja: ¦l±sk

Post autor: Jackie »

Tak na szybko: proponuje zamknąć Skype ręcznie po wprowadzeniu ustawień. Chodzi o to, żeby nie zamykał się równocześnie z wyjściem ze środowiska graficznego. Miałem podobny problem z Kadu: nie zapamiętywał ustawień po zamknięciu Fluxboxa. Dopiero samodzielne zamknięcie Kadu przez opcję "Zakończ Kadu" załatwiło sprawę.
piotrox1
Posty: 20
Rejestracja: 26 lutego 2008, 21:54

Post autor: piotrox1 »

Jackie pisze:Tak na szybko: proponuje zamknąć Skype ręcznie po wprowadzeniu ustawień. Chodzi o to, żeby nie zamykał się równocześnie z wyjściem ze środowiska graficznego. Miałem podobny problem z Kadu: nie zapamiętywał ustawień po zamknięciu Fluxboxa. Dopiero samodzielne zamknięcie Kadu przez opcję "Zakończ Kadu" załatwiło sprawę.
to za każdym razem zamykac skypa? a potem recznie znowoż go uruchamiać? chyba to nie jest najlepsze rozwiązanie?
Jackie
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2007, 06:02
Lokalizacja: ¦l±sk

Post autor: Jackie »

piotrox1 pisze: to za każdym razem zamykac skypa? a potem recznie znowoż go uruchamiać? chyba to nie jest najlepsze rozwiązanie?
Chodziło mi o to, żeby zamknąć go w ten sposób jeden raz, po ustawieniu kamerki i mikrofonu. Potem już możesz zamykać i otwierać Skype wraz ze środowiskiem. Jak zamykasz środowisko graficzne to wszystkie programy pracujące w nim dostają sygnał "kill" i po prostu są "zabijane". Problem może wynikać z tego, że Skype zapisuje własne ustawienia podczas swojej własnej procedury zamykania, która się nie odbywa w momencie zabicia procesów.
ODPOWIEDZ