Windows po instalacji Linuksa

Wszystko Off Topic
Marcinnn
Posty: 86
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 07:08

Windows po instalacji Linuksa

Post autor: Marcinnn »

Zastanawia mnie dla ilu z was Linux całkowicie wystarcza, a ilu musi się wesprzeć Windows i w jakiej formie. Czy jest zainstalowany na partycji czy pod np.: wmvarem czy jedno i drugie?
Pomyślałem, że taka ankieta może się przydać - sam się zastanawiam czy nie usunąć z dysku Windows i mieć go ewentualnie pod vmwarem.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

Ja muszę mieć Windowsa, bo niezbędny jest mi Lex. w tym celu odpalam go z Virtualboxa. Mam też windę na osobnej partycji, na wypadek jakby mnie raz na miesiąc naszło pograć w jakąś gierkę (i używam coraz rzadziej, bo mój komp to już antyk). Tą ostatnią windę akurat postawiłem niedawno, bo nie używałem z rok. Poza Lexem i gerkami windows nie jest mi potrzebny. Mojej dziewczynie (która w gry nie gra) jak postawiłem z rok temu etcha z fluxboksikiem, tak zapomniała, ze był kiedyś taki system jak windows.
Awatar użytkownika
Inquistor
Beginner
Posty: 122
Rejestracja: 25 września 2007, 20:48

Post autor: Inquistor »

Mam podobne zdanie co parrotlarch. Windows służy mi praktycznie tylko do gier, no i do C++, ponieważ będe musiał zdawać mature na DevC++. I praktycznie dla tych 2 rzeczy "hoduje" jeszcze Win'a na partycji.
jaced
Posty: 80
Rejestracja: 19 kwietnia 2007, 12:30
Lokalizacja: Legnica

Post autor: jaced »

używam pod virtualbox'em jako środowisko uruchomieniowe corela, który jest mi niezbędny ze względów zawodowych
Maciorra
Beginner
Posty: 105
Rejestracja: 07 lutego 2007, 23:56
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Maciorra »

Jest mi absolutnie niezbedny do uruchomienia tak waznych aplikacji jak Baldurs Gate2, Gothic, Torment i jeszcze paru innych:P
Natomiast moja dziewczyna uzywa oprocz wyzej wymienionych jeszcze SPSS (wersja na linuksa jeszcze nie istnieje zdaje sie), MaxQDA i jeszcze paru narzedzi do analizy danych... Wyglada na to ze na razie Windows zostaje na takie okazje :)
Wszystkie pozostale zadania oboje wykonujemy na Debianie...
psv
Beginner
Posty: 234
Rejestracja: 08 maja 2007, 13:42

Post autor: psv »

Od ponad roku używam wyłącznie Linuksa. Mam w nim wszystko, czego mi trzeba, więc nie potrzebuję do niczego Windowsa.
thalcave
Junior Member
Posty: 526
Rejestracja: 03 maja 2007, 19:57
Lokalizacja: gdynia

Post autor: thalcave »

parrotlarch pisze:jak postawiłem z rok temu etcha z fluxboksikiem, tak zapomniała, ze był kiedyś taki system jak windows.
zazdroszczę Ci... moja tylko znosi Linuksa, a ja Windowsa właściwie nie używam, tylko jak potrzebuje na uczelni... zawsze jest laptop dziewczyny
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6377
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

troche słaba ankieta. nie ma wszystkich rozwiązań. ja linuxa uzywam od paru lat (będzie z 6-7). windowsa na dysku nie mam od ponad 4 ale używam go w pracy.
Zwirek
Posty: 22
Rejestracja: 30 marca 2008, 22:38

Post autor: Zwirek »

a ja używam linuksa od dość niedawna, wcześniej z nim troche eksperymentowałem, ale było między nami różnie.. teraz winda jest na oddzielnej partycji, ale już nie pamiętam kiedy ją odpalałem ostatnio... ;-)
Marcinnn
Posty: 86
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 07:08

Post autor: Marcinnn »

Yampress pisze:troche słaba ankieta. nie ma wszystkich rozwiązań. ja linuxa uzywam od paru lat (będzie z 6-7). windowsa na dysku nie mam od ponad 4 ale używam go w pracy.
Po prostu chodziło mi o osobiste użytkowanie :D
ODPOWIEDZ