Debian upada?

Wszystko Off Topic
bzyk
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 08 stycznia 2008, 22:00
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: bzyk »

Na innym forum; klik spotkałem się z zarzutem, iż duża ilość paczek Debiana spowodowana jest "rozdrobnieniem" pakietów. Jak to jest? Czy faktycznie te ~20k pakietów to lipa, czy też Debian naprawdę ma dużo oprogramowania (mówię tutaj tylko o oficjalnych repozytoriach).
Według mnie Debian oczywiście jest bogatszy w soft maści wszelakiej, sam miałem parę razy okazję przekonać się że zrobienie na Debianie czegoś (np; ldap+samba jako PDC) jest w porównaniu z np Slackware błyskawiczne. No ale nurtuje mnie pytanie; czy Debian faktycznie dorobił się takiej wielkiej ilości pakietów rozdrabniając oprogramowanie?
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

[quote="bzyk"]No ale nurtuje mnie pytanie]
czasem tak, czasem nie - w większości przypadków jest to celowe, zamierzone i skuteczne
PhockouS

Post autor: PhockouS »

bzyk pisze:Na innym forum]klik[/URL] spotkałem się z zarzutem, iż duża ilość paczek Debiana spowodowana jest "rozdrobnieniem" pakietów. Jak to jest? Czy faktycznie te ~20k pakietów to lipa, czy też Debian naprawdę ma dużo oprogramowania (mówię tutaj tylko o oficjalnych repozytoriach).
Według mnie Debian oczywiście jest bogatszy w soft maści wszelakiej, sam miałem parę razy okazję przekonać się że zrobienie na Debianie czegoś (np; ldap+samba jako PDC) jest w porównaniu z np Slackware błyskawiczne. No ale nurtuje mnie pytanie; czy Debian faktycznie dorobił się takiej wielkiej ilości pakietów rozdrabniając oprogramowanie?
Rozdrabniając oprogramowanie developerzy dali użytkownikom swobodny wybór w instalacji pakietów. Dla przykładu podam takie Ubuntu, które przy instalacji Amaroka instalowało mi połowe KDE..

Przyznam się szczerze - miałem zmienić distro na archa, ale zostałem przy Debianie. Jak to mówi mój sąsiad:

"System (Debian) tak zajebiście działa, po co go zmieniać? :) "

Pozdrawiam
vikal
Posty: 72
Rejestracja: 21 kwietnia 2008, 12:56

Post autor: vikal »

Chociaz sie mecze z Debianem i czasami mam go serdecznie dosyc to dalej siedzie i szukam rozwiazujac swoje problemy z moim systemem. w tym momencie mam 3 systemy na kompie (winde, ubuntu i debiana) - najwiecej siedze na debianie :)
Mysle, ze Debian bardzo wiele przetrzyma. :mrgreen:
luki85pwy
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 22:12
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: luki85pwy »

1 post - pewnie, że tak :mrgreen:
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

luki85pwy pisze:1 post - pewnie, że tak :mrgreen:
upadasz chyba sam na glowe -> zauwazylem czytajac twoje posty.
jak masz pisac tak dalej bzdury to lepiej sie zastanow i nic nie pisz.
Awatar użytkownika
parrotlarch
Beginner
Posty: 393
Rejestracja: 12 kwietnia 2007, 07:31
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: parrotlarch »

Yampress dziękuję ci bardzo za śmiałe wyrażenie opinii (z pewnością) większości.
luki85pwy
Beginner
Posty: 137
Rejestracja: 20 kwietnia 2008, 22:12
Lokalizacja: Pu³awy

Post autor: luki85pwy »

:-D Dobrze będzie Panowie, nie ma co się martwić. Ja się przesiadłem na Ubuntu 8.04, także Was już nie będę tak katował ;D
winnetou

Post autor: winnetou »

Dziękuję...
Awatar użytkownika
grze_S
Beginner
Posty: 133
Rejestracja: 02 grudnia 2007, 12:30

Post autor: grze_S »

Mi osobiście to rozdrobnienie się podoba :-) Przynajmniej mamy większą kontrolę nad tym co instalujemy. Ale nie dotyczy to wszystkich pakietów. Choćby moduły do Kadu będące w repo Debiana są w jednej paczce, a w oficjalnym każdy osobno ;-)
ODPOWIEDZ