Lista gier dla systemu Linux

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Pieczara
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 09:46
Lokalizacja: z czarnej dziury

Post autor: Pieczara »

Prosze bardzo - jesli ktos lubi masowki to znajdzie tu natywnie na Linuksa MMORPG:

Planeshift -> http://www.planeshift.it/

Jesli ktos zna jeszcze jakies mmorpg na pingwina, to prosze o podanie, bardzo je lubie. Szkoda ze Lineage 2 nie smiga.

(Pisze z Win bo jestem w pracy)
Awatar użytkownika
grucha
Beginner
Posty: 345
Rejestracja: 29 września 2007, 01:04
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: grucha »

http://fretsonfire.sourceforge.net/ << Takie linuksowe Guitar Hero :D
X-DOS
Posty: 5
Rejestracja: 19 kwietnia 2008, 16:22
Lokalizacja: United World

Post autor: X-DOS »

Na wstępie zaznaczam nie umieszczam na liście gier open source
Tremulous, PlaneShift, Frets on Fire - te wszystkie gry są na GPL
Pieczara
Posty: 3
Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 09:46
Lokalizacja: z czarnej dziury

Post autor: Pieczara »

Przepraszam nie doczytalem, moze warto zrobic tez druga liste? O Tremulous, Frets on Fire nie wiedzialem i znam tylko takie hity jak Freeciv czy Battle of Wesnoth (chyba tak to szlo) + kilka innych
mateo
Posty: 30
Rejestracja: 14 lipca 2007, 18:54

Post autor: mateo »

Widzę że zainteresowanie tym tematem wzrasta, Niestety nie mogę dodać do listy gier które zostały udostępnione na GPL. Ponieważ tak naprawdę problem związany z popularnością tych gier w przypadku uzytkowników systemu Linux nie istnieje. Moim zdaniem są bardzo popularne i nie wiem czy jest sens tworzyć kolejną tego typu listę. Poza tym to jest jakieś 2 tyś projektów albo może dużo więcej z czego większośc to projekty martwe. Teraz wybieranie pojedyńczych pozycji i wstawianie je na jakąś listę sądżę że przekracza mozliwości nawet kilku osób. Więc raczej nie planuję podjęcia się tego zadania. Lista którą tworzę ma na celu przełamać pewien mit "Producenci nie są zaintersowani tworzeniem gier dla systemu Linux" ( przynajmniej wśród userów tego forum). Jednocześnie stanowi moim dość cenną informacje dla początkujących użytkowników którzy są zainteresowani grami dla systemu Linux
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

Dopisujcie tu sobie jeszcze gry działąjące pod wine. Wine jest w repozytorium, nie ma problemów z licencjami, a wiem, że część gier pisanych pod Windows, działa perfekcyjnie w Linuksie pod wine. I działają szybciej i lepiej niż pod Windowsem.
Opisujcie też gry uruchamiane na wirtualnych systemach - Windows na vmware lub virtualbox.
Będzie to duże źródło wiedzy dla tych, którzy chcą się przenieść na Linuksa, a tylko gry ich trzymają.
AdeBe
Junior Member
Posty: 825
Rejestracja: 01 grudnia 2007, 14:41

Post autor: AdeBe »

Bodzio, nie wiem czy jest bardzo sens robić w tym temacie backup Wine AppDB. IMHO wystarczy tylko wspomnieć w jakimś przyklejonym wątku, żeby sobie ludzie szukali na tamtej stronce interesujących ich tytułów.
A ten temat jest poświęcony grom NATYWNIE działającym pod linuksem.
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

to była sugestia :-P - ja się w gry nie bawię :)
mateo
Posty: 30
Rejestracja: 14 lipca 2007, 18:54

Post autor: mateo »

Bodzio pisze:Dopisujcie tu sobie jeszcze gry działające pod wine.
Niestety nie mogę umieścić tego typu gier na liście ponieważ wine służy do uruchamiania gier dla systemu Windows. Natomiast lista jest poświęcona jak tak już wspomniałem natywnym grom dla systemu Linux.
Bodzio pisze:Wine jest w repozytorium, nie ma problemów z licencjami
Problem polega na tym, że Wine jest dedykowany dla wielu systemów operacyjnych (dla Windows także) i raczej wolę nie łączyć możliwości uruchamiania gier pod Linuksem z Wine.
Bodzio pisze:a wiem, że część gier pisanych pod Windows, działa perfekcyjnie w Linuksie pod wine. I działają szybciej i lepiej niż pod Windowsem.
To znaczy, program Wine nigdy nie był tworzony z myślą o uruchamianiu gier.
Jeśli chodzi o prostotę instalacji i perfekcyjne działanie gier z Windows pod Wine to raczej temat dyskusyjny. Niestety problemy z Wine są dość częste utożsamiane z fikcyjnymi problemami tkwiącymi w samym systemie - dlatego chcę uniknąć tego typu skojarzeń wśród użytkowników.
Bodzio pisze:Opisujcie też gry uruchamiane na wirtualnych systemach - Windows na vmware lub virtualbox.
To tez niestety odpada z tych samych powodów, które podałem wcześniej.
Bodzio pisze:Będzie to duże źródło wiedzy dla tych, którzy chcą się przenieść na Linuksa, a tylko gry ich trzymają.
To znaczy, jeśli chcemy kogoś to określmy to "Uwolnić od Windows" raczej nie powinniśmy kierować ich uwagi w kierunku gier z poprzedniego systemu. Tylko należy rozejrzeć się co jest dostępne dla systemu Linux i zaoferować im jakieś sensowne zastępstwo i dlatego ta lista powstała. Wybór natomiast pozostawmy użytkownikom i też raczej jestem za tym aby w przypadku Wine, Cedegi itd. stworzyć ewentualnie oddzielny temat.
Bodzio pisze:to była sugestia
Nie mam nic przeciwko nowym pomysłom. Dlatego starałem się powyżej jak najlepiej to wyjaśnić.
sidion
Posty: 3
Rejestracja: 05 września 2008, 08:38

Post autor: sidion »

Super lista :) Dzięki.
ODPOWIEDZ