Lista gier dla systemu Linux

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
Awatar użytkownika
najczarniejszy
Posty: 68
Rejestracja: 11 grudnia 2007, 18:28
Lokalizacja: wziąć na piwo ?

Post autor: najczarniejszy »

Pozwolę sobie napisać, że zbliża się udostępnienie wsparcia technicznego pod Linuksa w Quake Live :mrgreen:
While most of the changes you will see are likely going to be the new map releases, we are busy on the new features we promised. Support for Linux and Mac is coming along nicely, as well as work on the private servers and leaderboards.
http://www.quakelive.com/forum/showthread.php?t=25075
mateo
Posty: 30
Rejestracja: 14 lipca 2007, 18:54

Post autor: mateo »

najczarniejszy pisze:Pozwolę sobie napisać, że zbliża się udostępnienie wsparcie techniczne pod Linuksa w Quake Live :mrgreen:
While most of the changes you will see are likely going to be the new map releases, we are busy on the new features we promised. Support for Linux and Mac is coming along nicely, as well as work on the private servers and leaderboards.
http://www.quakelive.com/forum/showthread.php?t=25075
Dzięki za przypomnienie.

Szczerze miałem zamiar dodać wcześniej tą grę. Jednak miałem wątpliwości. Ponieważ gra trochę nie za bardzo pasuje do tematu listy. Jednak po krótkim przemyśleniu sprawy postanowiłem dodać Quake live do mojej listy.

Minął ponad rok odkąd stworzyłem tą listę. Więc chyba najwyższy czas na małą zmianę. Postanowiłem, że przy grach pojawi się informacja o roku wydania wersji dla systemu Linux.
skynet
Beginner
Posty: 224
Rejestracja: 06 stycznia 2008, 16:32

Post autor: skynet »

Quake Live, wersja pod Linuksa na oficjalnej stronie jest już dostępna.
Pobiera się ładnie jako wtyczka do Firefoksa.
mateo
Posty: 30
Rejestracja: 14 lipca 2007, 18:54

Post autor: mateo »

skynet pisze:Quake Live, wersja pod Linuksa na oficjalnej stronie jest już dostępna.
Pobiera się ładnie jako wtyczka do Firefoksa.
Dzięki za uwagę. Wielka szkoda że prawdopodobnie jest to ostatnia gra wydana przez id software dla Linuksa. Jednak z drugiej strony od czasów Quake 3 użytkownicy Linuksa nie płacili za wspomniane gry tej firmy. Więc raczej nie mam do nich żadnych pretensji.
Wafel
Posty: 1
Rejestracja: 14 października 2009, 20:13

Post autor: Wafel »

Ubisoft Theocracy
polecam :)
Awatar użytkownika
Pozyton
Posty: 7
Rejestracja: 28 września 2009, 14:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Pozyton »

Awatar użytkownika
ujemny
Posty: 36
Rejestracja: 09 grudnia 2010, 10:20
Lokalizacja: Lublin

Post autor: ujemny »

Nigdy bym nie pomyślał, że jest tyle gier dla Linuksa, widzę nawet kilka tytułów, z którymi męczyłem się pod wine. Dziękuje.
mateo
Posty: 30
Rejestracja: 14 lipca 2007, 18:54

Post autor: mateo »

Witam.

Cały czas powstają nowe gry dla systemu Linux. Szczerze mówiąc dawno tej listy nie aktualizowałem, ponieważ obecnie tworzę nową listę gier, którą prawdopodobnie każdy będzie chciał przejrzeć:

http://gry.ubuntu.pl/index.php?q=wpis/l ... temu-linux
uzytkownikubunt
Posty: 2
Rejestracja: 25 marca 2012, 20:24

Post autor: uzytkownikubunt »

Nadchodzące gry dla Linuksa:
Left4, Dead2
Franeczek987
Posty: 2
Rejestracja: 19 sierpnia 2012, 12:18

Post autor: Franeczek987 »

A stara wersja Unreal uruchomi się na Linuksie, była chyba wersja na ten system?
ODPOWIEDZ