LINUX WINDOWS SOWA

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
manfrett
Posty: 1
Rejestracja: 22 stycznia 2007, 08:40

LINUX WINDOWS SOWA

Post autor: manfrett »

:)
Na początku witam.

Mam pewien problem, jestem początkujacym "adminem" ;) w Bibliotece. Do niedawna internet byl rozdzielany przez router z TP SA [thomson 510] ale zapragnąłem mieć serwerek na linuxie. Zainstalowałem debiana, skonfigurowałem sieć, wszystko ładnie działa [moje pierwsze spotkanie z linuxem ale wujek Google.pl pomogl 8-) ] No wiec teraz przejdziemy do mojego problemu. W bibliotece wprowadzony został system SOWA. Jest to system do kompletnego zarządzania księgozbiorem bibliotecznym [ księgowanie zbiorów, czytelników, wypożyczeń itd...] Cala SOWA stoi na drugim serwerze :-x pod WinShitem a dokladniej pod DOSem. Czy jest jakaś możliwość wrzucenia tego na Debiana i uruchomienia tam tego??


pozdrawiam
manfrett
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

Witaj :)

Jedyne co mi przychodzi do głowy to wine , jest to zbiór niezbędnych bibliotek, aby windowsowskie programy uruchomić pod linuxem, ale nie jestem pewien czy obsługuje DOSa. Poczytaj o wine, to się czegoś więcej dowiesz.
UxY
Posty: 36
Rejestracja: 05 stycznia 2007, 01:14
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: UxY »

ewentlaunie masz DOSbox - tam powinno ruszyć
Awatar użytkownika
lolleq
Beginner
Posty: 193
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 10:45
Lokalizacja: Zgorzelec -> Szczecin

Post autor: lolleq »

A co konkretnie udostępnia windowsowy serwer? Pliki czy jest serwerem bazodanowym... pod DOS? ;)
Czy może jest to tak, że dosowy program jest na końcówkach a uruchamia się z dysku sieciowego i na tymże dysku leżą też bazy w postaci np. *.dbf? Chyba, że jakiś Btrieve tam działa - w co wątpię.
ODPOWIEDZ