Debian i Arch Linux?

Wszystko Off Topic
penguinspl
Posty: 20
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 18:51

Debian i Arch Linux?

Post autor: penguinspl »

Jak w temacie zastanawiam sie nad wyborem ktorej z tych distro i sam juz niewiem ktora Debian stabilny Arch w sumie tez Arch idzie najczesciej w nowe pakiety ale sid debian tez.Sam juz nieweim arch mnie kusi architektura i686 ale nieweim co robic moze ktos z was wie co lepsze jest i takie pytanko gdzie jest mirror do Debian Sid bo jakos mam problemy go odszukac na glownej stronie debiana jest tylko testing i stable.Pozdrawiam Wszystkich
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

witam

ja proponuje Debiana ;) (no a jak by inaczej :P)
btw. jeśli pytasz na forum Debiana, to nie zdziw sie że wszyscy będą Ci polecali Debiana.
penguinspl pisze:gdzie jest mirror do Debian Sid bo jakos mam problemy go odszukac na glownej stronie debiana jest tylko testing i stable.Pozdrawiam Wszystkich
do Sida (chyba) nie ma oficjalnych płytek, bo za często się zmienia, a najprościej postawić Sida, instalując np. wersję testową i uaktualnić wtedy do Sida. jest to i najlepszy sposób i najbezpieczniejszy.


aloha
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

penguinspl pisze:gdzie jest mirror do Debian Sid
W FAQ patrzałeś? http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=532

Ja Ci powiem jedno: i tak zainstalujesz/wrócisz do Debiana ;)
Lorenzo
Beginner
Posty: 262
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lorenzo »

Arch jest sakramencko niestabilny - najczęstszym niusem na forach dla archa jest "nie róbcie dzisiaj apgrejdu - j**e się ;-) ". Oczywiście jak masz dużo wolnego czasu to nawet zalecam ;-)

Jeśli ma dla ciebie znaczenie architektura pod jaką są paczki robione to weź sobie gentoo wrzuć na dysk.
penguinspl
Posty: 20
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 18:51

Post autor: penguinspl »

Oki juz wiem ze wybiore Debiana a tak z Ciekawosci pytam czy ktos kiedys z was instalowal Debian GNU/Hurd chcialem sie tylko dowiedziec jak to dziala czy jest lepsze itd moze ktos podzieli sie takimi info bo slyszalem ze naprade trzeba byc dobrym do tego ale nieweim jak jest.Dziekuje za odpowiedz
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

ja się przymierzam do GNU/Hurd, ale na razie się tylko przymierzam, ale kto wie co będzie za jakiś czas? ;)
ODPOWIEDZ