Debian a dysk USB

Wszystko związane z jądrem systemowym, sterownikami, sprzętem itp.
dzidzius80
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:37
Lokalizacja: Świnoujście

Debian a dysk USB

Post autor: dzidzius80 »

Padl mi dysk :-( i teraz jade na IDE 2.5 GB + USB 200 GB, i nie wiem jak zainstalowac debiana zeby sie botowal z dysku USB, a na ten 2.5 GB wchodzi tylko winda, debian sie nie miesci.

Winda whodzi cala na 2.5 giga, a reszte programow instaluje na USB, i smiga.

Wiec jesli ktos moze mi powiedziec jak rozlozyc partycje pomiedzy tymi dwoma dyskami? , bo bios mi tego USB nie widzi, i zeby on ruszyl driver musi byc zaladowany, a do tego musi sie zabotowac jakikolwiek OS. Probowalem juz zucic "/" i " usr " + vrp ( albo jakos tak ) na dysk IDE, a reszte na USB, ale wtedy pod koniec "wybiez i zainstaloj" wyskakuja bledy, i nie chce konczyc instalacji.

Na razie nie mam kaski zeby kupic nowy dysk, i musze jechac na tym co mam, a moge miec na dzien dzisiejszy : 2x IDE IBM 2.5 GB + USB Data stor... 200 GB. wiec jak istnieje mozliwosc rozlozenia partycji do Debiana w takiej konfiguracji to proszę o pomoc.

z góry dzięki.



Dzidzius80
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

dzidzius80 pisze:a na ten 2.5 GB wchodzi tylko winda, debian sie nie miesci.
A tu się mylisz. Debian spokojnie wejdzie na to 2.5 GB Tylko nie instaluj np. KDE ale zainstaluj Xfce lub GNOME bo KDE najwięcej miejsca zżera :)



Pozdrawiam!
dzidzius80
Beginner
Posty: 110
Rejestracja: 12 stycznia 2007, 10:37
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: dzidzius80 »

ok,zaraz sie biore do roboty, tylko ze w linuxie sie zakochalem ;-) tydzien temu, i od razu zniezawidzilem winde, a i wczesniej jej nie lubilem, ale sie naucze, a jak bede mial problem to sie bede pytal, wkoncu po to mam jezyk-palce zeby mowic-pisac.
Partition
Posty: 81
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:12
Lokalizacja: Bêdzin

Post autor: Partition »

KDE najwięcej miejsca zżera :)

Kod: Zaznacz cały

apt-get install kdebase
Wcale nie tak dużo.
Pozdrawiam ;)
ODPOWIEDZ