Backup plików przez ftp

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Diabl0
Posty: 14
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 13:45

Backup plików przez ftp

Post autor: Diabl0 »

Witam

Szukam w miarę wygodnego rozwiązania na backup wybranych katalogów przez ftp pełnymi zrzutami raz w tygodniu i inkrementacyjnymi codziennie.
Na razie czytam o bacula ale nie wiem czy nie porywam się z armatą na muchy. Na razie mam tylko dwa serwery w sieci więc architektura klient-serwer nie jest mi potrzebna - w zupełności wystarczy wzajemne backupowanie przez ftp ale z zachowaniem backupów pełnych (tygodniowych) i inkrementacjnych (dziennych) oraz automatycznym pilnowaniem rotacji (3 miesięczny, 2 miesięczny, tygodniowe z ostatniego miesiąca oraz dzienne ikrementacyjne z ostatniego tygodnia).

Używa ktoś takiego rozwiązania i może coś polecić? Albo ewentualnie polecić inne proste do konfiguracji i nie wymagające opieki podobne rozwiązanie?
Awatar użytkownika
lolleq
Beginner
Posty: 193
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 10:45
Lokalizacja: Zgorzelec -> Szczecin

Post autor: lolleq »

Cron, tar, bzip2, scp (po kluczu), może find. Dodatkowo growisofs i DVD+/-R. Jeśli chcesz backupy szyfrować - to gpg.
Diabl0
Posty: 14
Rejestracja: 16 stycznia 2007, 13:45

Post autor: Diabl0 »

Obawiam się że jestem zdecydowanie za cienki aby samemu pisać skrypty shella tego rodzaju (przynajmniej na razie) i raczej zależało by mi na jakimś gotowym rozwiązaniu.
Awatar użytkownika
lolleq
Beginner
Posty: 193
Rejestracja: 26 sierpnia 2006, 10:45
Lokalizacja: Zgorzelec -> Szczecin

Post autor: lolleq »

Zajrzyj na tą stronę: http://www.linux-backup.net/
Wbrew pozorom nie taki diabeł straszny ;)
ODPOWIEDZ