[Lenny] maszyna wirtualna javy ..

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

[Lenny] maszyna wirtualna javy ..

Post autor: beel »

Witam!
Jak zainstalować maszynę wirtualną Javy ?
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

aptitude install sun-java6-jre
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Po sprawdzeniu jak działa np, http://czateria.interia.pl okazuje się, że nie działa w ogóle. A wtyczkę, którą należy pobrać to Java Runtime Environment.
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

beel pisze:A wtyczkę, którą należy pobrać to Java Runtime Environment.
a sun-java6-jre to co jest ???? Pytałeś o virtualną maszynę javy i dostałeś prawidłową odpowiedź. gdybyś zapytał o wtyczkę do przeglądarkidostałbyś taką:
aptitude install sun-java6-plugin
a i bez tego można zrobić ręcznie dowiązania do przeglądarki. Krótko mówiąc - źle zadane pytanie.
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

gdybyś zapytał o wtyczkę do przeglądarkidostałbyś taką:
aptitude install sun-java6-plugin
a i bez tego można zrobić ręcznie dowiązania do przeglądarki. Krótko mówiąc - źle zadane pytanie.
Wykonalem: aptitude install sun-java6-plugin, także: aptitude install sun-java6-jre, lecz wciąż IceWeasel wymaga Java Runtime Environment.

Potrzebuję także wtyczki: application/x-shockwave-flash, gdzie znajdę odpowiednią nazwę tejże paczki (jakichś zbiór?) aby poprawnie użyć jej w aptitude?
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

Możesz sobie doinstalować jeszcze:
sun-java6-jdk
sun-java6-bin

choć to ostatnie zainstalowało Ci się prawdopodobnie poprzednio jako zależności do jre.
Sprawdziłem, u mnie czateria działa bez najmniejszego problemu spod iceweasel właśnie.
Teraz, co do application/x-shockwave-flash
W linuxie nie ma i nie będzie pewnie szybko tej aplikacji. Zalecam takie postępowanie:
flashe na pewno zainstalowałeś
teraz zrób to
zrestartuj iceweasel, a najlepiej system i powinno Ci odpalać filmy na youtube, tvp i onecie
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Post autor: fnmirk »

Przeglądarka posiada możliwość instalacji wtyczki:
Narzędzia->Dodatki
lub bezpośrednio ze strony: https://addons.mozilla.org/pl/firefox/browse/type:7
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

No więc sprawa wygląda następująco, miałem zainstalowane pakiety:

Kod: Zaznacz cały

sun-java6-jdk
sun-java6-bin 
sun-java6-plugin 
sun-java6-jre
java-runtime 
Niestety na przykładzie Czaterii wciąż Java Runtime Environment nie działała, której to życzy sobie IceWeasel. Co do poprawnego działania JDK to nie wiem, bo nie sprawdzałem. Jednak odinstalowałem wszystkie wyżej wymienione pakiety i podejmę się drugiej próby... tylko moje pytanie czy kolejność instalacji ma tutaj jakiekolwiek znaczenie. Myślę, że nie, ale grunt to dobre pytanie.. hleh

PS. Co ewentualnie jeszcze potrzebne ?

pzdr
Bodzio
Junior Member
Posty: 599
Rejestracja: 26 grudnia 2007, 18:35

Post autor: Bodzio »

hmmm, to powiem tak - ja mam iceweasel, mam zainstalowane pakiety które wyżej wymieniłem i.... kompletnie nic więcej. Aby to przetestować wlazłem na stronę czaterii (mnie to nie bawi :-) ) - i bez najmniejszego problemu się zalogowałem i mogłem brać udział w dyskusji.
To po prostu ma działać :) Bez wirtualnej maszyny javy nie wykonałbym ani jednego przelewu bankowego, a robię je często. No i kto jak kto, ale banki pilnują aby oprogramowanie dobrze działało - tu chodzi o pieniądze.
beel
Beginner
Posty: 340
Rejestracja: 28 marca 2007, 07:06

Post autor: beel »

Więc tak... kto czaterii używa jego wola, ja tego nie robię. Skąd ten przykład? Ano stąd, że jak się okazuje jest całkiem niezłym wyznacznikiem pluginu o statusie działającego lub nie - tutaj nie działającego. Przy próbie uruchomienia dalej to samo info o braku wtyczki Java Runtime Environment. Wszystkie wymienione wyżej pakiety zainstalowałem na nowo... Jak się uporam z tym to napiszę.

pzdr

[ Dodano: 2008-03-18, 16:35 ]
Co robiłem źle? Ano nie mogłem mieć w repo pakietu sun-java6-plugin dla amd64.

Wątek prowadzony dalej: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?p=49417#49417.
ODPOWIEDZ