ppp0 i etch0 - jak zmusi

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Awatar użytkownika
draco
Beginner
Posty: 258
Rejestracja: 03 grudnia 2006, 15:23
Lokalizacja: Inna rzeczywistość

ppp0 i etch0 - jak zmusić debiana do korzystania z modemu

Post autor: draco »

Hello,

Potrzebuję, żeby moje połączenie gsm/ppp0 było domyślne... a mam siecióweczkę przez która muszę intenrnet dalej udostępnić... problem w tym, że debian za cholerkę ani myśli przez modem działać tylko uparcie brnie w eth0 :|.

Jak zrobić, żeby domyślnie było właśnie połączenie modemowe? Najlepiej jakby się to dało w wersji nie klikalnej, czyli pokazać mi jakiś pliczek konfiguracyjny, którym mógłbym się zaopiekować ^^.

Ponieważ korzystam z bluetooth i edge moja konfiguracja jest troszku kosmiczna i trzeba to mieć na uwadze ^^. Jeżeli jest coś potrzebne do rozwiązania problemu to proszę śmiało pisać ;-).

[ Dodano: 2007-01-14, 12:41 ]
Nikt nie ma pomysłu dlaczego debian ze swoją inteligencją chce intenet z eth0 a nie z ppp0?

Doszedł jeszcze jeden bajer... Mam konto na Astrze 23.5E [ internetowe ], więc pomyślałem, że oleję narazie tą sieciówkę. Wkładam swojego skystar'a 2, trochę konfigurzę, odpalam, a ten "ynteligentny" system chce cały internet znowu przez sieciówkę/skystar2...

W iptables ppp0 jest pierwsze, więc nie bardzo rozumiem czemu on brnie w interfejsy ethx czy też dvb-netx...

Jeszcze dodam, że moje połączenie gprs odpala się automatycznie [ dodalem pon gprs do rc.local ].

To przestaje być zabawne ;(... A internet tak skonfigurowany działa dopiero po wyłączeniu wszelakiej maści sieciówek i ponownym połączeniu modemowym.
Sic
Posty: 31
Rejestracja: 11 stycznia 2007, 21:51

Post autor: Sic »

Słuchaj sprubój zrobić coś takiego. Uruchom pod konsolą Midnight Commander. Jeżeli nie masz tego zainstalowanego to apt-get install mc. A uruchamia się on komendą mc. Następnie wejdz w etc/network/interfaces i tam powinieneś mieć ustawienie domyślnego portu. Np. eth0 albo "lo" i zamiast tego wpisujesz to ppp0 następnie wchodzisz w Aplikacje(tzw start w windowsie)/Narzędzia Systemowe/ Ustawienia sieci i tam wybierasz modem bierzesz wlaściwości i ustawiasz go tak jak powinno być. Powinno zadziałać.
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

draco pisze:W iptables ppp0 jest pierwsze, więc nie bardzo rozumiem czemu on brnie w interfejsy ethx czy też dvb-netx...
Brnie tam gdzie mu każesz.

Pokaż /etc/network/interfaces, wyniki ifconfig, route.

Bo przez te wichury to coś szklana kula szwankuje.
ODPOWIEDZ