Dlaczego warto zaktualizować Debiana do wersji testowej

Pomoc dotycząca instalacji systemu
AMartin
Posty: 22
Rejestracja: 24 maja 2008, 20:47

Post autor: AMartin »

Rzeczywiście to rozwiązało problemy o których pisałem :)
Dziękuję za szybką i celną pomoc!
Niestety pojawia sie jakby tryb graficzny, jest kursor na szarym tle i moge nim poruszac, w lewym gornym rogu pokazuje sie konsola z moim loginem i niestety tak juz wszystko zostaje zamrozone.
Mieliście ten objaw juz kiedys i wiecie co z nim zrobic?
sullivan
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 03 września 2008, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: sullivan »

A ja mam takie pytanko: Jak połączyć Lenny z Sidem? wystarczy tylko dodać repozytorium Sida do /etc/apt/sources list i aptitude update czy jakoś inaczej?
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Z zasady nie mieszamy wersji, potem mogą być jaja z wersjami pakietów. Jeśli chcesz Sid'a- zaktualizuj do niego.
sullivan
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 03 września 2008, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: sullivan »

Juz raz próbowałem takiego podejścia i x,y mi nie wstały po upgradzie. A w dodatku nie wiem czy nie przysporzy mi to innych problemów z jajem itp. A w lennym mam już prawie wszystko skonfigurowane i działające a nie chce tracić czasu na borykanie się z problemami :)
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Moja instalacja ostatnio wygląda tak samo: instaluję Etcha, gimnastykuję się z madwifi, jajem, znowu z madwifi i aktualizuję do Sida. Zawsze pod konsolą i jak widać działa. Jeśli x'y nie wstają, spróbuj dociec dlaczego. 99% moich problemów (gdy byłem mały i głupi, teraz jestem duży xD) brało się z aktualizacji przy włączonych x'ach.

Co do samego kernela - pierwsze co robię od momentu uruchomienia gołego Etcha jest instalacja własnego 2.6.27, na którym jadę obecnie.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

sullivan pisze:A ja mam takie pytanko: Jak połączyć lenny z Sidem? wystarczy tylko dodać repo sida do sources list i aptitude update czy jakoś inaczej?
Dodajesz repo Sida, ustawiasz aptowi Pin-Priority na repozytoria (tematy na forum do znalezienia i w debian reference) i wtedy sie mozna bezpiecznie bawic.
Generalnie zasada jest taka, ze raczej sie nie rusza waznych "bebechow" Lennego, a jedynie poszczegolne programy. Tak czy siak trzeba wtedy uwazniej patrzec, przy ich instalacji co chca pociagnac lub zaktualizowac w systemie.
sullivan
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 03 września 2008, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: sullivan »

Czyli nie powinienem mieć problemów z aktualizacją gdy podejmę takie kroki?:
CTRL+ALT+F1

Kod: Zaznacz cały

 /etc/init.d/kdm stop
nano /etc/apt/sources.list <===== Zamiana repo z lenny do sida
aptitude update && aptitude -P dist upgrade
Dodam , że mam jajo 2.6.26-1-openvz-686, Nvidia GF MX 440, Dźwięk zintegrowany z płytą, Athlon XP 2400+
Awatar użytkownika
lis6502
Member
Posty: 1798
Rejestracja: 05 listopada 2008, 20:14
Lokalizacja: Miasto Szybowców

Post autor: lis6502 »

Zakładając że na innych terminalach nie jesteś zalogowany itp itd, odpowiedź brzmi: tak.
sullivan
Beginner
Posty: 129
Rejestracja: 03 września 2008, 17:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: sullivan »

Muszę się zastanowić. A pytałem o połączenie dystrybucji bo niektóre pakiety są dostępne w Sidzie a nie w Lennym np. EKG2 lub xmms. Obecnie używam amaroka do słuchania muzyki ale jak miałem kiedyś Etcha xmms był dla mnie najwygodniejszy. Pewnie jest jakiś sposób żeby instalować paczki z Sida ale nie wiem czy takimi sposobami nie zepsuje sobie Lennego. Bo póki co chodzi mi bardzo stabilnie i jestem z niego bardzo zadowolony.
yantar
Member
Posty: 1225
Rejestracja: 07 czerwca 2007, 21:15
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: yantar »

Najbardziej prymitywny sposob dodajesz repo sida pozniej

Kod: Zaznacz cały

aptitude update && aptitude install chciany_program
Haszujesz # albo usuwasz repo sida i znow aptitude update.

Bardziej praktycznie jak pisalem wyzej, dodajesz rezpozytoria sida ustawiasz priorytety z jakich repozytoriow maja byc brane aktualizacje. (czyli najwyzszy priortet nadajesz repozytoriom lennego, a nizszy dla repozytoriow sida) Wtedy z sida beda pobierane paczki tylko wtedy jesli nie ma ich w lennym lub zaznaczysz to przy instalcji. np

Kod: Zaznacz cały

aptitude install ekg2/unstable
Uzywam wszystkich trzech repozytoriow od lennego po experimental.
Zablokowany