Podkr

Wszystko Off Topic
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Debian pisze:Słyszałem, że debian 64bitowy nie ma wcale większej wydajności niż 32bitowy( przy tej samej konfiguracji na procesorze 64bit ).

Sam mam 32bitowego Debiana na procesorze 64bitowym.
co do wydajności Debiana 64bitowego się nie wypowiadam, bo miałem go aż parę godzin, ale wcześniej korzystałem z fedory 64bitowej i 32bitowej, a tam różnicę odczuwałem znacząco.

PS. też mam Debiana 32bitowego na procku 64bitowym, chodzi wyśmienicie ;)
leonid
Posty: 86
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 18:34
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: leonid »

Jeśli chodzi o podkręcanie procesora, to więcej niż 10-20 % się nie da zrobić, czyli nawet jak będzie szybciej to i tak słabo to widać.

A 32 ver 64 bity - w 64 bitowym systemie wskaźniki są dwa razy dłuższe, to i pamięci idzie więcej. Jak się ma poniżej 4GB ramu to nie ma sensu stosować.

Mam tylko 2GB ramu i jakoś sobie radzę z 32 bitowym systemem.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

leonid pisze:Jeśli chodzi o podkręcanie procesora, to więcej niż 10-20 % się nie da zrobić, czyli nawet jak będzie szybciej to i tak słabo to widać.
i tu się mylisz, bo ja przekręciłem (bez większego inwestowania w chłodzenie) mojego A64 z 1,8 GHz do 2,43Ghz czyli jakieś 35%, i widać różnicę jeśli chodzi o operacje wykorzystujące procek. ale nie będę się kłócił bo wiadomo że to o ile da się podkręcić procek zależy od bardzo wielu czynników, a przedział w jakim można mówić o "amatorskim" podkręcaniu wacha sie od 0% do 50%.
podkręcanie to głęboki temat i na pewno nie rozwiniemy go całkowicie w tym temacie.

leonid pisze:A 32 ver 64 bity - w 64 bitowym systemie wskaźniki są dwa razy dłuższe, to i pamięci idzie więcej. Jak się ma poniżej 4GB ramu to nie ma sensu stosować.

Mam tylko 2GB ramu i jakoś sobie radzę z 32 bitowym systemem.
Ty chyba mówisz o serwerze (bo po co komuś więcej niż 4GB RAM'u w PC'cie domowym?), a co do zużycia ramu, to ja tego nie zauważyłem, a mam "tylko" 1GB


aloha
ODPOWIEDZ