Sterowniki nvidia - jak usunac.

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

mike_ pisze:1. Instaluje sterowniki nvidia oficjalne lecz napotykam problemy
Jakie problemy?
mike_ pisze:2. Sciagam inne wersje i instaluje (pokazuje ze sa juz inne zainstalowane)
Podaj jakie.
mike_ pisze:3. Zaczynaja sie problemy - system sie czase mzawiesza, podczas pracy czesto sam wychodzi do panelu logowania.
koledze przyda się przeczytać ten temat --> http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=507
mike_
Posty: 7
Rejestracja: 01 stycznia 2007, 20:49

Post autor: mike_ »

1. Wcześniejszy problem wyglądał mniej więcej tak: instalowałem sterowniki, wszystko ładnie chodziło wyłączałem kompa gdy go ponownie włączałem to nie chciały sie ładować x'y. To jazda od nowa instalacja aż wreszcie zaczęło chodzić tylko pojawiło sie wychodzenie do panelu logowania, czasem zawiechy.
2.Wersje sterowników jakich używałem to: 1.0-9631 ; 1.0-7184 ; 1.0-8776
3. Jeżeli chodzi o ram to mam jedna kość, ma on sporo błędów robiłem memtesta i nie jest to pierwsza klasa noname jakiś jednak sądzę że to nie przez to jak mowie na sterownikach nv chodzi, mam tez jednocześnie windowsa i tam nie ma żadnych problemów.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

mike_ pisze:1. Wczesniejszy problem wygladal mniej wiecej tak: instalowalem sterowniki, wszytko ladnie chodzilo wylaczalem kompa gdy go ponownie wlaczalem to nie chcialy sie laodwac x'y.
A zmieniłeś wpisy w xorg.conf lub XF86Config-4 ? Jeśli nie to nie dziw się, że Ci wtedy x'y nie działały.
mike_ pisze:3. Jezeli chodzi o ram to mam jedna kosc, ma on sporo bledow
Więc może czas na wymianę? :)
mike_ pisze:mam tez jednoczesnie windowsa i tam nie ma zadnych problemow.
Windows to nie Linux!
mike_ pisze:wychodzenei do panelu logowania, czasem zawiechy.
Może po prostu zła konfiguracja xservera? (chociaż wątpię)


Pozdrawiam!

PS: koło przycisku "Wyślij" jest przycisk "Pisownia" - polecam skorzystać z jego dobrodziejstw.
vilkatla
Posty: 21
Rejestracja: 19 grudnia 2006, 01:30
Lokalizacja: /Litzmannstadt

Post autor: vilkatla »

mike_ pisze:2. Sciagam inne wersje i instaluje (pokazuje ze sa juz inne zainstalowane)
musisz odinstalowac stare.
logujesz sie na konsole jako root i...

Kod: Zaznacz cały

/etc/init.d/gdm stop    #albo kdm, albo xdm, zaleznie, co tam masz - chodzi o wylaczenie X'ow
cd /katalog/z/plikiem_od_sterow
sh NVIDIA-Linux-x86-1.0-9631-pkg1.run --uninstall
vim /etc/X11/xorg.conf    #i zmieniasz driver na "nv" albo "vesa"
/etc/init.d/gdm start    #kdm, xdm, analogicznie
exit
alt+F7 i trzymasz kciuki, zeby sie X'y zaladowaly ]

co do sterow - musisz zassac wersje odpowiednia dla swojej karty i swojego kernela !
nawet mala niezgodnosc wersji moze powodowac zwiechy.
poszukaj tez jakichs wskazowek w Xorg.0.log


pzdr
ODPOWIEDZ