Neostrada - problem z instalacj

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Witam
umara pisze:witam,
mój problem również dotyczy instalki neostrady, ale ciut w innym sensie. Mianowicie połączenie poprzez modem (Sagem Fast800) jest widoczne jako eth2 :shock:
Co najlepsze modemik podczas startu systemu sobie bardzo ładnie miga, aby się zsynchronizować.
Po wpisaniu polecenia startadsl - komunikat iż takie połączenie zostało już nawiązane, jednak nie zpinguje żadnej stronki (nie dziwota, w końcy łączy się inaczej niż powinien)

Czyżby czekała mnie rekompilacja jajka, czy może jest jakiś inny sposób na tą dolegliwość?
a jaką masz wersję Debiana? Sarge/Etch/Sid?
i jakie jadro? wersję jajka możesz sprawdzi poleceniem:

Kod: Zaznacz cały

uname -a
startadsl było chyba jeszcze w eagle-usb a od wersje jaja 2.6.15.x jest już używane ueagle-atm
jeśli masz jajo >= 2.6.15.x to ten opis powinien Ci pomóc:
http://www.szarp.com.pl/howto/howto/htm ... a-usb.html

aloha
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: umara »

velmafia pisze:
a jaką masz wersję Debiana? Sarge/Etch/Sid?
i jakie jadro?
2.6.8.16 debianem w wersji 3,1R4 Sarge
http://www.szarp.com.pl/howto/howto/htm ... a-usb.html

Robiłem według powyższego opisu, dla wersji jądra mi odpowiadającej i takie cuś wyszło.
Będę to jeszcze męczył dzisiaj, albowiem mam dziwne przeczucie, że jakimś cudem wszystko się zainstalowało ładnie, pięknie, mimo tego, że debian nie ma włączonej obsługi ppp.
Aż sprawdzę jąderko dzisiaj.

Pozdrawiam
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

umara, polecam aktualizację Debiana do Etcha rozwiąże to dużo Twoich problemów, tylko przydał by się net do aktualizacji...


pokaż co wyświetla Ci polecenie

Kod: Zaznacz cały

ifconfig -a
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: umara »

problem rozwiazal sie sam poprzez zainstalowanie x-ow.
Teraz bede meczyl polskie, znaki, ale to juz dyskusja na osobny temat :)

Pozdrawiam i dzieki za chec pomocy.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

umara pisze:Teraz bede meczyl polskie, znaki, ale to juz dyskusja na osobny temat :)
http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=579
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: umara »

dzięki Kaka, ale o tym już wiedziałem. Problem, polegał na tym, że nie mogłem napisać polskich znaków. Wyświetlanie było i jest oki. Zresztą problem z pisaniem PL znaków rozwiązałem poprzez wyłączenie skrótów klawiatury w Debianie i ponowną konfigurację ustawień klawiatury. Ale i tak dzięki za pomoc :)

Mój problem, polega raczej na tym, że po ponownym uruchomieniu debianka nie mogę załadować żadnej stronki. Najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że zainstalowałem sobie iksy, następnie stery do mej karty (7800gt), i je sobie odpaliłem. Za pierwszym razem wsio poszło bez problemu, tzn połączyłem się z netem, odpaliłem sobie wine, bez problemu zamontowałem partycje ntfs pod linuchem.

Po ponownym uruchomieniu kompa (czyli jakieś 10 minut temu) wszystko działa poza neo, które dalej jest na eth2. Nie mam zielonego pojęcia czy istnieje sposób, aby przypisać modemowi połączenie ppp0 bez
jhego kolejnej reinstalki. Od razu mówię, że w iksach odpaliłem sobie jako root konfigurację połączenia ppp0/ADSL. ale nie znalazł on żadnego urządzenia.

Any ideas? Ja jeszcze będę googlał.

Napiszę jeszcze tyle: nareszcie mam system, z którym muszę się trochę pomęczyć i wiem co instaluję.

Dziękuję za uwagę :)
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

umara, spróbuj jeszcze raz skonfigurować jakoś neta, potem uaktualnij do etcha (razem z jajem, jajo powinno się uaktualnić razem z systemem), potem skonfiguruj neta (pod ueagle-atm) i powinno chodzić bez problemów.
a przynajmniej według mnie, jednak aktualizacja i tak się Ci przyda ;)


aloha
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: umara »

łok, ale to dopiero w niedzielę, jak się wrócę ze studiów.
ODPOWIEDZ