[SOLVED] MuttNG a EXIM

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

[SOLVED] MuttNG a EXIM

Post autor: Kaka' »

Migracja na konsolę trwa :) Teraz tylko pozostało mi skonfigurować MuttNG.

Przeszukałem neta ale nic na temat konfiguracji nie znalazłem, więc postanowiłem skorzystać z plików na tej stronce: http://www.ozarowski.pl/komp/muttng.php No wszystkie skopiowałem, co nieco pozmieniałem, ale gdy uruchamiam muttng to jest napisane: "Połączenie z localhost (Połączenie odrzucone) nie zostało ustanowione". I tak się nad tym zastanawiam. Przecież w konfiguracji muttng nigdzie nie trzeba było podawać e-maila itp. No i niby skąd ma pobierać pocztę - chyba z MTA, czyli w moim przypadku EXIM. Czy to oznacza, że muszę skonfigurować EXIM'a aby muttng pobierał moją pocztę? Czy jednak nie muszę tego robić? W ogóle to się nie łapię w tym wszystkim więc za jakieś wyjaśnienia będę bardzo wdzięczny :)


Z góry dziękuję za odpowiedź!
Pozdrawiam!
sparks
Posty: 65
Rejestracja: 06 lipca 2006, 09:31
Lokalizacja: z Tiamat

Post autor: sparks »

No do pobierania to ja używam fetchmail'a dość prosty w konfiguracji. Wysyłam przez exim'a. Mutt bierze do wysyłania [rpgram ukryty pod linkiem symbolicznym bodajże /usr/bin/sendmail. Pewności nie mam bo jestem na Windzie :(
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Podobno postfix byłby w sam raz dla MuttNG. Co Wy myślicie o postiksie?
sparks
Posty: 65
Rejestracja: 06 lipca 2006, 09:31
Lokalizacja: z Tiamat

Post autor: sparks »

hmm... jak masz zamiar korzystać z zewnętrznego smtp'ka to wystarczy Ci nawet esmtp.
POX
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 26 czerwca 2006, 17:58
Lokalizacja: Nowogrodziec

Post autor: POX »

Do ściągania poczty używam fetchmail, warty polecenia jest też getmail4

KaKa': widzę, że dogłębnie przestudiowałeś moją badziewną stronkę, chyba będę ją musiał w końcu doprowadzić do porządku (same pliki konfiguracyjne też są już lekko przestarzałe)
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Tak jak radził mi POX, postawiłem na fetchmail'a oraz esmtp. Wszystko pięknie działa :)

Dzięki!

Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ