Usuwanie KDE

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
Awatar użytkownika
Louner
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 19:20
Lokalizacja: Doliny Podlasia

Usuwanie KDE

Post autor: Louner »

Przepraszam, że ostatnio zadaję dużo pytań, ale nie mogę nigdzie znaleźć na nie zadowalającej odpowiedzi. ;)

Mój problem jest teoretycznie prosty. Jak mogę usunąć KDE? Spróbowałem apt-get remove kde , ale to chyba nie wszystko. (strasznie głupio to wygląda ;) )

Z góry dziekuję za odpowiedź.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

[quote="Louner"]Przepraszam, że ostatnio zadaję dużo pytań, ale nie mogę nigdzie znaleźć na nie zadowalającej odpowiedzi. ]

Forum jest po to by pytać :)

[quote="Louner"]Mój problem jest teoretycznie prosty. Jak mogę usunąć KDE? Spróbowałem apt-get remove kde , ale to chyba nie wszystko. (strasznie głupio to wygląda ]

Nie no, dobrze jest. Możesz jeszcze dodać --purge aby usunąć wszystkie pliki konfiguracyjne - czyli wyglądało by to tak:

Kod: Zaznacz cały

apt-get --purge remove kde

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Louner
Posty: 46
Rejestracja: 15 grudnia 2006, 19:20
Lokalizacja: Doliny Podlasia

Post autor: Louner »

Próbowałem. :) Dostaję komunikat, że kde nie może zostać odinstalowane, bo nie jest zainstalowane, ale ciągle mogę z niego korzystać. ;)

[edit]
Po sprawie. ;) Jakoś tak dziwnie mam, że dopiero kiedy zapytam o ocś na forum szybko znajduje rozwiązanie problemu. ^^

Ten temat mi pomógł:
http://ubuntuforums.org/archive/index.php/t-24889.html
Awatar użytkownika
Maden
Beginner
Posty: 172
Rejestracja: 22 listopada 2006, 15:14
Lokalizacja: tarnów

Post autor: Maden »

jak masz etch'a to wejdz w synaptic dam odnajdź zainstalowane kde i daj zaznacz "zaznacz do całkowitego usunięcia i potem zastosuj.

[ Dodano: 2006-12-21, 17:47 ]
nie zdążyłem
ODPOWIEDZ