Filmy

Wszystko Off Topic
wenabdg
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 27 października 2006, 18:35

Filmy

Post autor: wenabdg »

Jak w temaci jestem ciekaw czy znacie jakies filmy z tego rodzaju ? Z uwagi, ze dosc trudno znalesc te filmy warto by wymienic sie informacjami ;-)


Ja moge napomniec o:

Piraci z krzemowej doliny - info

The Triumph of the Nerds: Impressing their Friends - (niestet nie znalazlem opisu a sam jeszcze nie obejrzalem)

Freedom Downtime - info na filmweb "jest" niedopracowane, wiec postaram sie w kilku slowach strescic fabule.

Wiec jest to film dokumentalny, przedstawiajacy "dzialalnosc" ruchu Free Kevin, ktory jak wiadomo mial na celu m.in. obalenie falszywego obrazu Kevina Mitnicka wytworzonego przez media. Rowniez przedstawiono tu protest przeciwko wytworni Mirmax, za nieprawdziwie przedstawiona historie Mitnicka zawarta w "Takedown" . (to w wiekim skrocie i pewnie niedokladnie ale chyba ogolnie wiadomo o co chodzi :-P )

Takedown - info
leonid
Posty: 86
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 18:34
Lokalizacja: Stolyca

Post autor: leonid »

Był jakiś polski film o hakerach i wirusach, ale tak śmieszny, że aż tytułu nie pamiętam.
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

leonid pisze:Był jakiś polski film o hakerach i wirusach, ale tak śmieszny, że aż tytułu nie pamiętam.

Mnie do głowy przychodzi tylko "Haker"
piotrk
Posty: 6
Rejestracja: 26 listopada 2006, 17:14

Post autor: piotrk »

Revolution OS i Code Linux ,oba filmy są "darmowych" licencjach i można je sobie ściągnąć z sieci i obejrzeć,

można się z nich dowiedzieć między innymi jak powstał Linux ,Open Source,Free Software ,kim jest Richard Stallman,Linus Torvalds czy Eric Raymond ,dla ludzi interesujących się tą tematyką bardzo ciekawe filmy
umara
Posty: 28
Rejestracja: 24 stycznia 2007, 23:34
Lokalizacja: Limanowa

Post autor: umara »

luck40 pisze:
leonid pisze:Był jakiś polski film o hakerach i wirusach, ale tak śmieszny, że aż tytułu nie pamiętam.

Mnie do głowy przychodzi tylko "Haker"
heh, film był tak denny, że aż nie oglądnąłem do konca,a jak ten cały gościu był hakerem to ja jestem papieżem ;)

W innym ujęciu tematyki komputerowej (która ponoć była tylko tłem) - Matrix

innych filmów nie znam.
luck40
Beginner
Posty: 120
Rejestracja: 14 listopada 2006, 17:29
Lokalizacja: okolice Czêstochowy

Post autor: luck40 »

umara pisze:
luck40 pisze:
leonid pisze:Był jakiś polski film o hakerach i wirusach, ale tak śmieszny, że aż tytułu nie pamiętam.

Mnie do głowy przychodzi tylko "Haker"
heh, film był tak denny, że aż nie oglądnąłem do konca,a jak ten cały gościu był hakerem to ja jestem papieżem ]

Tu masz racje, film był straszny, ale tytuł zapamiętałem :-P
KarolOssowski
Posty: 92
Rejestracja: 25 czerwca 2006, 19:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: KarolOssowski »

Go Open Source

kampania na rzecz open source w afryce południowej w formie telewizyjnego show
odcinki 1-6: http://www.go-opensource.org/files/go-o ... -1.torrent
odcinki 7-13: http://www.go-opensource.org/files/go-o ... -2.torrent

wszystko na licencji cc, a same filmy można obejrzeć vlc (mplayer i inne nie chciały odtwarzać dźwięku)
ODPOWIEDZ