dwa problemy: stery nvidia i skype

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
belzebub
Posty: 27
Rejestracja: 28 listopada 2006, 13:06
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: belzebub »

Debian pisze:a sprobuj ze sciezka /usr/include/linux/
chetnie - jednak w tym momencie nie mam dostepu do maszynki - jak zreszta widac po 'znaczkach' - wybrobuje wieczorem dzieki

[ Dodano: 2006-12-07, 18:55 ]
belzebub pisze:
Debian pisze:a sprobuj ze sciezka /usr/include/linux/
chetnie - jednak w tym momencie nie mam dostepu do maszynki - jak zreszta widac po 'znaczkach' - wybrobuje wieczorem dzieki
no niestety...
jak w takim razie zainstalowac linux-headers dla 2.6.18.2 ?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

belzebub, przeczytaj co wcześniej napisał wenabdg. Zacytuję:
wenabdg pisze:Moze sie myle ale jezeli kernel kompilowales sam (nowszy niz w wersji stabilnej) a wpisy masz ze stable to nie dziw sie ze apt nie znajduje linux-headers dla twojej wersji

Musisz zmienic wpisy w sources.list na takie ktore pasuja do jajka

No i w/g mnie tu właśnie tkwi problem. Po prostu masz "za nowsze jądro". W stable jeszcze nie ma tej wersji. W stable, bodajże, jest 2.6.8 a ty masz 2.6.18.2

Proponuję przejść na testing. Ale to już zależy od Ciebie :)

Albo ściągnij odpowiedni pakiet z debian.org z testing ale trudno powiedzieć czy zadziała...



Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

W sid'dzie są nagłówki do tego jądra, więc możesz sobie zmienic wpisy w sources.list i wtedy zainstalujesz
belzebub
Posty: 27
Rejestracja: 28 listopada 2006, 13:06
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: belzebub »

Debian pisze:W sid'dzie są nagłówki do tego jądra, więc możesz sobie zmienic wpisy w sources.list i wtedy zainstalujesz
apt-get -t sid install nie poszedl /unstable tez/
jak zmienilem w sources.list to za duzo pakietow mi chcial uaktualniac.. ale nic to.. inna rewelacja - na innym debianie sargu tez mam kernel 2.6.18.2, troche nowsza karte nvidii i jade na sterach nvidii... kernel sam kompilowalem jedyna mi znana metoda i nie przypominam sobie zadnych problemow z instalacja sterow nvidii a przeciez tez nie moglem miec linux-headers. to juz nie wiem o co chodzi....
dzieki za pomoc pozdrawiam
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Spróbuj jeszcze raz przekompilować sobie jądro i teraz zwróć uwagę na linux-headers. W sid'dzie są ale do 2.6.18-3 nagłowki. Spróbuj więc może tego kernela.

// edit
Jest jeszcze coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

v   linux-headers-2.6.18-all                  -                                                    
v   linux-headers-2.6.18-all-i386 
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Wydaje mi się, że problem tkwi w nazewnictwie wersji jąder i nagłówków do nich. Ty podajesz cały czas, że masz kernel 2.6.18.2, nawet komenda

Kod: Zaznacz cały

uname -r
zwróciła ci taką wartość. Tymczasem w Debianie jądra nazywane są tak np. 2.6.18-2 Ja ma takie instalowane z serwerów debiana (z tym, że jeszcze mam końcówkę -k7 bo mam proesor AthlonXP) i takie same linux-headers i miesiąc temu sterowniki nvidii zainstalowałem bez problemu (a wcześniej taki problem miałem, ale z innym jądrem).

Wejdź sobie na stronę http://www.debian.org/distrib/packages#search_packages i zmień dystrybucję na dowolną i wpisz "linux-image-2.6.18.2" , nie znajdzie nic, a jak wpiszesz "linux-image-2.6.18" to znajdziesz same wersje linux-image-2.6.18-3. Z tego wniosek, że w pakietach debian ma już tylko linux-image i linux-headers do wersji 2.6.18-3 co mnie trochę dziwi, bo powinny być też nagłówki do starszych. Spróbuj poszukać w necie na stronach z kernelem linuxa.
belzebub
Posty: 27
Rejestracja: 28 listopada 2006, 13:06
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: belzebub »

Debian pisze:Spróbuj jeszcze raz przekompilować sobie jądro i teraz zwróć uwagę na linux-headers. W sid'dzie są ale do 2.6.18-3 nagłowki. Spróbuj więc może tego kernela.
witam jeszcze raz..
wskazowki co do skype sie przydaly - skype mi dziala jak powinien ;-) - dzieki.

a co do sterow nvidia to jednak to nie to.. sciagnalem i przekompilowalem jadro 2.6.18.3 - nawet dobrze sie stalo bo dorzucilem obsluge innych urzadzen, ktorych aktualnie uzywam. sciagnalem ze strony pakiet linux-headers-2.6.18-3, zainstalowalem i sluchajcie dalej nic.
wyskakuje mi ten sam blad...zanotowalem nastepujace komunikaty:

* unable to determine the version of the kernel sources located in '/usr/src/linux-2.6.18.3'
lub
* the kernel header file '/usr/src/linux-header-2.6.18.3/include/linux/version.h' doesn't exist
podobnie dla sciezki
* /usr/include/linux/include/linux/kernel.h

i teraz jak bumerang wraca do mnie to, ze na innym sarge'u mam rowniez karte nvidia ale fx5200 /tu jest TNT2/ i zainstalowane duzo nowsze sterowniki - zadnych linux-headers nie instalowalem, jadro kompilowalem dokladnie tak samo jak tutaj! i tam dziala a tu nie.. jedyne co to tam jest sarge od kiedy stal sie stabilny /czyli juz chyba z 1,5 roku/ a tu sarge ma jakies 2 tygodnie.. czyli swiezutki na maksa.. i pewnie jakis dziwnych pakietow mu brakuje.. ale jakich?
i inne pytanie - bo o to wlasciwie sie rozchodzi - czy po postawieniu sterownikow nvidia i wsparciu gl pakiet googleearth bedzie chodzil szybciej?? /4.0.2/

pozdrawiam


//edit
nie poddalem sie. pogooglalem - juz nawet doszlo, ze zaczalem edytowac ich pliki, ale na niewiele sie to zdalo - postanowilem odwiedzic ich strone jeszcze raz.. patrze a tam juz nowsza wersja sterownikow dla mojej karty - sciagnalem i wyobrazcie sobie, ze poszlo z miejsca... no po prostu szok! czyli co.. walilem sie tyle czasu bo widocznie cos zwalili w tamtej wersji.. byc moze nie doczytalem czegos czy jak.. no ale nic.. nie bede juz tamtu roztrzasal... jedyna nauka to to, ze jak cos nie dziala to warto sprobowac z wersja nowsza, lub warto poczekac na nowsza wersje ;-)
co do googleearth - dziala az milo. nie to co na zwyklych 'nv'.
dziekuje wszystkim za pomoc. nie wiem czy to co tu zostalo opisane sie komus przyda, ale moje problemy zostaly rozwiane definitywnie... pozostalo mi jedynie wylaczyc kompa, spakowac ladnie i polozyc pod choinka ;-)
pozdrawiam serdecznie
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

belzebub pisze:jedyne co to tam jest sarge od kiedy stal sie stabilny /czyli juz chyba z 1,5 roku/ a tu sarge ma jakies 2 tygodnie.. czyli swiezutki na maksa..
muszę Cie poprawić, Sarge jest nadal najnowszą wersją stabilną, która wyszła ok 1,5 roku temu, a nowa wersja stabilna, która ma dopiero wyjść to Etch, ale dopiero ma wyjść, leszcz jeszcze nie wyszła, więc nie ma ma czegoś takiego:
belzebub pisze:a tu sarge ma jakies 2 tygodnie..




aloha
belzebub
Posty: 27
Rejestracja: 28 listopada 2006, 13:06
Lokalizacja: Wroc³aw

Post autor: belzebub »

velmafia pisze: muszę Cie poprawić, Sarge jest nadal najnowszą wersją stabilną, która wyszła ok 1,5 roku temu, a nowa wersja stabilna, która ma dopiero wyjść to Etch, ale dopiero ma wyjść, leszcz jeszcze nie wyszła, więc nie ma ma czegoś takiego:
tak tak.. to sie zgadza..zle sie wyrazilem.. chodzilo mi o to, ze tam zapewne prez 1,5 roku uzytkowania nazbieralo sie zapewne wiecej pakietow i tym samym zaleznosci.. tu jest to swiezo postawiony system i stad moje zaskoczenie, ze tam bez problemu udalo mi sie zainstalowac stery nvidii a tu juz nie bardzo - jednak po wczorajszych doswiadczeniach stawiam na wersje sterownikow nvidia a nie sam system ;-) z pozdrowieniami belzebub
ODPOWIEDZ