konfiguracja internetu w Debian 4.0

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
fan_debianu
Posty: 88
Rejestracja: 12 października 2007, 18:26

konfiguracja internetu w Debian 4.0

Post autor: fan_debianu »

Witam wszystkich na forum "DEBIAN". W przyszłym tygodniu instaluje sobie debiana, chciałbym od początku poznać ten system..Ciekawi mnie ten system, mam zamiar go zainstalować na osobnej partycji lub jako wirtualny system w windowsie!. Ale skłąniam się do tego zeby go osobno na partycji zainstalowac. Moje pytanie jest jak musze (prosze o dokładne wskazówki), skonfigurowac internet w debianie, mam sieć bezprzewodową. Karta sieciowa to: D-Link AirPlus G DWL-G510 Wireless PCI Adapter(rev.C). Prosze o dokładne wskazówki, komendy itd...Dopiero będe poznawał ten system od podszewki, a na początku włąsnie chciałbym skonfigurować internet po zainstalowaniu systemu...Pozdrawiam wszysktkich...
pavbaranov
Senior Member
Posty: 2156
Rejestracja: 29 lipca 2007, 18:06

Post autor: pavbaranov »

Pierwsze, to przeczytaj choćby to forum. Jak instalować wifi, co wcześniej musisz wiedzieć o swym sprzęcie, oraz instrukcje niemal krok po kroku masz w necie, kiedy już będziesz wiedział coś o tej karcie. W ostateczności pójdzie na ndiswrapperze.

[ Dodano: 2007-10-14, 09:49 ]
Aha, jeśli wystarczy dystrybucja debianopochodna, to zobacz, czy (K/X)Ubuntu, lub Sidux nie wykrywają Twojej karty bez żadnego problemu. To dystrybucje, które pracują także jako LiveCD, więc do testowania znakomite.
fan_debianu
Posty: 88
Rejestracja: 12 października 2007, 18:26

Post autor: fan_debianu »

Witam, troche poczytałem na forum o instalacji mojej karty sieciowej itd....Mam pytanie czy da radę skonfigurowac sieć moją bez Ndiswrappera??(chociaż sterownik mam na płycie do karty sieciowej .INFO), jeśli tak to w jaki sposób?W windowsie mi wykrywa po zainstalowaniu karty sieciowej kilka sieci i wybieram ta sieć z którą mam połaczenie, a jak jest w debianie?
Drugie pytanie, czy musze przed instalacja debiana stworzyc jedną partycje, czy trzy partycje(partycja głowna, wymiany itd..?)
Ostatnie pytanie czy po skonfigurwaniu internetu na debianie , muszę zainstalowac jakiegoś antywirusa??Prosiłbym o skrótowe wyjaśnienie moich pytań.....POZDRAWIAM
giaur
Member
Posty: 1915
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:16

Post autor: giaur »

Drugie pytanie, czy musze przed instalacja debiana stworzyc jedną partycje, czy trzy partycje(partycja głowna, wymiany itd..?)
Co najmniej dwie - jedna na system, druga na swap. Moze byc wiecej, ale na desktopie raczej sie tego nie praktykuje. Jezeli kiepsko orientujesz sie w temacie, przygotuj wolne miejsce na dysku (czyli miejsce nieprzydzielone), a instalator sam automatycznie utworzy partycje. Lub mozesz skorzystac ze zmniejszenia partycji Windows, ale z tym radze uwazac.
Czy po skonfigurwaniu internetu na debianie , muszę zainstalowac jakiegoś antywirusa??
Nie, a i tak bedziesz bezpieczniejszy niz nz Windows ze wszystkimi poprawkami i najlepszym antywirusem.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

na /home jako 3 partycje. czasami przychodzi instalwoać system i posiadając własne dane na tej partycji nie musimy dodatkowo się martwic aby je gdzieś przenieść :)
fan_debianu
Posty: 88
Rejestracja: 12 października 2007, 18:26

Post autor: fan_debianu »

ok, wielkie dzieki za wskazówki :-)

P.S.Jesli by dało radę jeszcze na pierwsze pytanie odpowiedziec, byłbym wdzieczny... :-D
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

fan_debianu pisze:P.S.Jesli by dało radę jeszcze na pierwsze pytanie odpowiedziec, byłbym wdzieczny... :-D
KLIK
Krok po kroku.
fan_debianu
Posty: 88
Rejestracja: 12 października 2007, 18:26

Post autor: fan_debianu »

Oki, thanks very much :-> Jutro będe instalował debiana, mam nadzieję że nie będę miał problemu ze skonfigurowaniem insternetu w debiane ;-) Pozdrawiam serdecznie, jesteście w porządku :!: :!: :!:
ODPOWIEDZ