powolny internet (neostrada)

Masz problemy z siecią bądź internetem? Zapytaj tu
Amadeusz
Posty: 20
Rejestracja: 04 września 2007, 09:07

powolny internet (neostrada)

Post autor: Amadeusz »

Witam wszystkich,
jest to moj pierwszy post na tym forum choc przegladam je w razie jakichs klopotow z debianem.
Niestety na ten problem nie moge od dluzszego czasu znalezc odpowiedzi.

Otoz:
odkad zainstalowalem sobie debiana (najnowsza edycja, Etch?) internet dziala jakby chcial a nie mogl.
Strony laduja sie baaaardzo powoli, nie ma mowy o ladowaniu dwoch stron na raz (w zakladkach), sciaganie czegokolwiek jest
strasznie uciazliwe, nie mowiac juz o czyms takim jak przegladanie filmow na stronach (np Youtube) co jest wlasciwie niewykonalne. Uzywam neostrady z modemem speedtouch 330 i laptopa IBM Thinkpad 600E (wiec sprzet wiekowy, ale sprawny).
Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem? Jakies pomysly jak to naprawic?
Prosze o jak najprostsze instrukcje. Uzywam Linuxa bo jest to dla mnie bardzo wygodne narzedzie pracy, nie kompiluje jadra co tydzien :)
Pozdrawiam, A.
castor
Beginner
Posty: 119
Rejestracja: 03 sierpnia 2007, 15:47

Post autor: castor »

moze dodaj w /etc/network/interfaces przy interfajsie ,ktory uzywasz do ineternetu

Kod: Zaznacz cały

mtu 1492
czyli jesli twoj glowy inetfejs to eth0 i uzywasz dhcp wygladalo by to tak:

Kod: Zaznacz cały

auto eth0
iface eth0 inet dhcp
mtu 1492
Amadeusz
Posty: 20
Rejestracja: 04 września 2007, 09:07

Post autor: Amadeusz »

nie pomaga.

szczerze mowiac troche sie wku***lem. no bo ja rozumiem, ze linux, bardzo przejrzysty, masz te pakiety ktore chcesz miec a nie to co miec musisz, a debian to juz w ogole och i ach. ale najczesciej tak jest ze jak przychodzi co do czego to linux, albo lepiej uzytkownik linuxa, ma problem z podstawowymi rzeczami (np poprawnie dzialajacy internet). Co by nie mowic o windowsie to pod nim takich klopotow nie ma. bardzo dobrze mi sie pod linuxem pracuje ale chcialbym zeby dzialal jak nalezy a nikt mi nie potrafi pomoc.
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Pokaż Twój /etc/resolv.conf i /etc/network/interfaces
Amadeusz
Posty: 20
Rejestracja: 04 września 2007, 09:07

Post autor: Amadeusz »

W resolve.conf zmienilem adresy dns (ktos poruszal podobny watek i niby mu to pomoglo wlasnie z tymi dns'ami, mi nie) ze standardowych które były po zainstalowaniu neostrady:

/etc/resolve.conf wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

nameserver 212.85.112.32
nameserver 212.25.47.167
a /etc/network/interfaces:

Kod: Zaznacz cały

# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopback
I jeszcze jedna sprawa: jak to jest, że moge uruchomic neostrade tylko i wylacznie wtedy kiedy podlaczam kabel USB przed odpaleniem komputera? nie moge np odpiac go w trakcie pracy, podlaczyc pendriva, zrzucic czegos i wlaczyc znow neostrady. rozumiem, że polaczenie zostaje przerwane i nalezalo by czyms je 'podniesc' na nowo.
neostrada wlacza sie w trakcie startu systemu. wczesniej mialem ustawiony rozruch reczny: tzn uzywalem komendy:
/etc/init.d/speedtouch start a zeby ja wylaczyc /etc/init.d/speedtouch stop, ale po daniu stop i odlaczeniu kabla i podlaczeniu go na nowo dajac start neostrada juz sie nie podnosila. jakies pomysly? w laptopie mam jeden port USB i jest to troche klopotliwe...

pozdrawiam, Amadeusz

//edit
używaj tagów code
mlyczek
mlyczek
Junior Member
Posty: 979
Rejestracja: 02 sierpnia 2006, 19:17

Post autor: mlyczek »

Próbowałeś instalować neostradę wg mojego poradnika? Nie wiem jak zachowa się po instalacji wg mojego poradnika i odłączeniu modemu, ale spróbować możesz. Może to pomoże przy okazji na Twój problem z prędkością internetu. Miałeś w resolv.conf takie adresy?

Kod: Zaznacz cały

194.204.152.34
194.204.159.1
Jeśli nie to spróbuj na nie zmienić.
Amadeusz
Posty: 20
Rejestracja: 04 września 2007, 09:07

Post autor: Amadeusz »

niestety to nie to.
tzn, zmienilem na dns'y proponowane przez Ciebie (i nie sa to te same ktore mialem na poczatku) i nie przynioslo to zadnej zmiany. Z drugiej strony nie bardzo rozumiem dla czego na Debianie z tymi samymi dns'ami co np pod slackware (wczesniej uzywalem go na tym komputerze) internet mialby chodzic wolniej?? jest to dla mnie dosc zagadkowe...
co do instalacji neostrady to nie bardzo pamietam skad bralem instrukcje instalacji ale jakdojde do tego ze internet bedzie chodzil normalnie to przeinstaluje ja zgodnie z Twoim opisem.
poki co debian wygrywa. internet nie dziala jak nalezy...

pozdrawiam, Amadeusz
Adam
Posty: 45
Rejestracja: 12 sierpnia 2007, 16:46

Post autor: Adam »

masz speedtouch?

Kod: Zaznacz cały

cat /proc/bus/usb/devices | grep -B 1 ALCATEL
jesli wynik jest

Kod: Zaznacz cały

P: Vendor=06b9 ProdID=4061 Rev= 2.00
S: Manufacturer=ALCATEL
to znaczy ze mamy starsza wersje (nowsza 4.00)

wtedy w /lib/firmware

musimy dac pliki
http://adam.platinum.linux.pl/debian/speedtch-1.bin
http://adam.platinum.linux.pl/debian/speedtch-2.bin

//edit
używaj tagu code
mlyczek
Amadeusz
Posty: 20
Rejestracja: 04 września 2007, 09:07

Post autor: Amadeusz »

Po wpisaniu komendy podanej przez Ciebie nie otrzymuję żadnego wyniku.
Po prostu przejscie do nowej linii...

Jeszcze jakies pomysły? Liczę na Was ;)

[ Dodano: 2007-09-10, 22:04 ]
Rozumiem, że to by było na tyle... Debian pięknie współpracuje gdyby nie ten cholerny internet...
Nie róbcie mi tego...
ODPOWIEDZ