Debian

Wszystko Off Topic
velmafia
Member
Posty: 1820
Rejestracja: 01 września 2006, 00:56
Lokalizacja: Las

Post autor: velmafia »

Kaka' pisze:
velmafia pisze: po pierwsze velmafia a nie "valmafia"
Tak w ogóle to skąd taki nick? :)
kiedyś za czasów ministrantury (od ministranta, nie ministra ]

Debian jest tak skonstruowany że raczej powinniśmy mówić o tym co byśmy zmienili w dostępnych pakietach, a nie co w samym Debianie, chociaż ten teraźniejszy system mi w zupełności odpowiada: instalka Systemu bazowego, a potem to co mi jest potrzebne, więc taka możliwość powinna na pewno w nim zostać.



a wady: na razie nie stwierdziłem ;D





aloha
wenabdg
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 27 października 2006, 18:35

Post autor: wenabdg »

Sorry za literowke velmafia

Wkoncu ktos odpisal poprawnie na post :P

Co bym zmienil a co nie

Pozdrawiam
fEnIo
Posty: 34
Rejestracja: 21 czerwca 2006, 14:12
Lokalizacja: Skawina/Kraków

Re: Debian

Post autor: fEnIo »

wenabdg pisze:Jak wiadomo z poczatkiem grudnia (chyba 4.XII.2006) ma sie pojawic nowa wersja Debiana 4.0 . Do zmien jakie maja tam zajsc nie ma zbyt wiele informacji ,z tego co sie doczytalem to bedzie to rezygnacja z XFree86 na rzecz Xorg (nareszcie) oraz gcc na nowsza wersje.
http://wiki.debian.org/NewInEtch
Pod tym adresem masz opisane co zmieni się wraz nadejściem Etcha.
- pakiety stabilne (wiekszosc jest juz bardzo nieaktualna ), jednak obrona moze byc to, iz to co w Debianie uznawane jest jako unstable w innych distro uznawane sa za stable
Na desktopie to może rzeczywiście jest wadą, ale na serwerach zaletą.
Zawsze możesz używać testing by mieć większość nowinek.
- zbyt rzadko wypuszczane nowe odslony (jezeli tak bedzie dalej to debian straci calkiem spora aczkolwiek juz zmniejszona grupe zwolennikow)
Etch jeśli się uda będzie pierwszym Debianem wydanym w cyklu 18 miesięcznym. I taki cykl wydawniczy jest planowany na przyszłe wersje.
- zbyt mala kontrola nad tym co jest instalowane
Hmm... to znaczy?

pozdr,
fEnIo
ODPOWIEDZ