Ubuntu - shipit.ubuntu.com

Wszystko Off Topic
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Ubuntu - shipit.ubuntu.com

Post autor: Kaka' »

Postanowiłem sobie zamówić ubuntu z https://shipit.ubuntu.com/ No to wchodzę, rejestruję się. Kiedy przychodzi pora na wypełnienie formularza zaczyna się problem. Niby wszystko dobrze wypełniam, wszystkie pola obowiązkowe mam wypełnione ale ciągle daje mi komunikat:
Please double-check your address before submitting your request.
No to wypełniam jeszcze raz, zmieniłem z 5 płyt na 10 :) no i pokazało mi się:
Request changed successfully.
No ok, tylko gdzie teraz mam zatwierdzić moje zamówienie? Mam tylko dwie możliwości:

1)Mogę wybrać "Cancel Request"
2)Lub wybrać "Change request"

Czemu tak jest? Może zamówienie zostało już wysłane a ja mogę je tylko zmienić, no ale z drugiej strony gdyby tak było to przecież nie powinno być wyboru “Cancle request”. Sam już nie wiem.

Mój formularz wygląda tak:

Obrazek

Czy mam coś jeszcze w nim dopisać?


Pytałem się już na dwóch forach jednak nigdzie nie udzielono mi podpowiedzi/pomocy więc mam nadzieję, że tutaj Ktoś mi pomoże :) Więc nawet jeśli Ktoś nie jest pewny niech napisze bo może akurat pomoże!

Z góry dziękuję za pomoc!
Pozdrawiam!
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

Czy mi sie wydaje czy Ubuntu ma swoje fora dyskusyjne a to jest forum Debiana?!

ale ja sie moge nie znac

Pozdrawiam i zycze powodzenia przy zamawianiu

A tak przy okacji po co Ci 10 plytek?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Czy mi sie wydaje czy Ubuntu ma swoje fora dyskusyjne a to jest forum Debiana?!
Pewnie, że ma. Przeglądałem je ale nic nie znalazłem, no znalazłem parę rzeczy no ale w tym przypadku mi nie pomogło. A nie pytałem się tam bo po pierwsze nie mam tam konta :) a po drugie nie chcę zakładać na jedno pytanie. Więc pytam się tu, a to, że nie jest to sprawa związana z Debianem to wiem, więc dałem to do działu "Luźne", mnie się wydaje, że nic "złego" i źle dając ten temat tutaj nie zrobiłem :)
jaSS pisze:A tak przy okacji po co Ci 10 plytek?
Może trochę dziwne ale do popularyzacji linuksa :) Mój kuzyna ma Debiana, sam mu instalowałem, ale widać, żę sobie z nim nie radzi, mieszka daleko więc nie mogę mu tak łatwo pomóc, a w dodatku nie ma internetu. Mój jeden kolega ma podobnie. Ma Debiana nie radzi sobie z nim, nie ma neta. A ubuntu to inaczej "Nie potrafię skonfigurować Debiana" :) Więc po to mi tyle płyt, a ja nie mam nagrywarki, gdybym miał to bym sam ściągnął i nagrał, no ale nie mam.


Pozdrawiam!
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

Kaka' pisze:jaSS napisał/a:
A tak przy okacji po co Ci 10 plytek?


Może trochę dziwne ale do popularyzacji linuksa :) Mój kuzyna ma Debiana, sam mu instalowałem, ale widać, żę sobie z nim nie radzi, mieszka daleko więc nie mogę mu tak łatwo pomóc, a w dodatku nie ma internetu. Mój jeden kolega ma podobnie. Ma Debiana nie radzi sobie z nim, nie ma neta.
Tak tylko pytam poniewaz zdazylo mi sie juz spotkac kilka osob, ktore w ramach promowania linuxa zamawialy po kartonie plytek z ubuntu, a potem tapetowaly sobie pokoj tym. Jeszcze zrozumialbym jakby te pokoje byly odwiedzane przez tlumy wrazliwych na taka "reklame" osob ale zazwyczaj nie byly to zbyt uczeszczane miejsca.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Tak tylko pytam poniewaz zdazylo mi sie juz spotkac kilka osob, ktore w ramach promowania linuxa zamawialy po kartonie plytek z ubuntu, a potem tapetowaly sobie pokoj tym. Jeszcze zrozumialbym jakby te pokoje byly odwiedzane przez tlumy wrazliwych na taka "reklame" osob ale zazwyczaj nie byly to zbyt uczeszczane miejsca.
Ja potrzebuję te płyty, żeby znajomym dać, a w pokoju to mam fajną tapetę, mi się podoba więc na pewno nie będę jej zmieniać :)


A masz może jakiś pomysł z tym formularzem - co robię źle?


Pozdrawiam!
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

Niestety nigdy nie zazywalem ubuntu w inny sposob niz przez pobranie z sieci.
A i takie chwile mozna byloby policzyc na palcach jednej reki.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

No i po problemie :) Okazało się, że dopiero po kilku dniach można zatwierdzić przesyłkę! Dziś ją zatwierdziłem :) Poczekam miesiąc lub dwa i zobaczę jak to ubuntu wygląda i kumplom rozdam.



Pozdrawiam!
wenabdg
Beginner
Posty: 118
Rejestracja: 27 października 2006, 18:35

Post autor: wenabdg »

Ja wlasnie dzisiaj odebralem paczke z Ubuntu <jupi>

Nie trwalo to tak dlugo ok 10 dni (szkoda ze zamowic mozna tylko starsza wersje 6.06)

No ale nic (dali tez nalepki :-D )

A co do ubuntu bez neta :/

To oficjalna plytka jest "troche" uboga
Wiec bez sciagnietych pakietow na innej plycie moze byc ciezko, ale nie niemozliwie.

Pozdrawiam
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Już mi przysłali (2 tygodnie szło). 10 płyt. Mają gest - prosto z Holandii i jeszcze za darmo :-)



Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ