Upi

Zagadnienia dotyczące menadżerów okien, środowisk graficznych - X, KDE, GNOME, Fluxbox, XFCE., Compiz itp.
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Upiększanie thunara

Post autor: chyl-o »

Jak w temacie, chodzi mi jak upiększyć thunara? Dodać ikonki, aby rozpoznawał typy plików itp...
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Co nie bardzo ten moj thunar chce przyjac te ikonki :/ Moze jakis bardziej dokladny opis, bo nigdy nie zmienialem ikon :/

A jeszcze mam pytanie czy moge sobie wziac ikony np z gnome-look, o np takie: http://www.gnome-look.org/content/show. ... tent=31618 ?
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Debian pisze:Co nie bardzo ten moj thunar chce przyjac te ikonki :/ Moze jakis bardziej dokladny opis, bo nigdy nie zmienialem ikon :/
Powiem Ci jak ja to robię w gnome, ale w xfce powinno być podobnie:

katalog z motywami kopiujemy do /usr/share/themes

Jeżeli chcesz ikony to kopiujesz do /usr/share/icons

Tak jest w GNOME ale może w xfce też tak można.
Debian pisze:A jeszcze mam pytanie czy moge sobie wziac ikony np z gnome-look, o np takie
Tak, jest to możliwe ja jednak tego jeszcze nie próbowałem tzn. np. ikony z KDE do GNOME ale ten proces powinien być podobny, czyli po prostu skopiowanie do odpowiednich folderów.

Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

No tak wlasnie robie, ale thunar jak byl szary to dalej jest szary.
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

No tak wlasnie robie, ale thunar jak byl szary to dalej jest szary.
No to, że skopiujesz to tylko połowa roboty. Trzeba jeszcze w ustawieniach zmienić żeby thunar korzystał z tych właśnie ikon. W GNOME to jest aplikacje->ustawienia środowiska->motywy a w xfce na pewno też jest coś takiego, żeby móc zmienić motyw.


Pozdrawiam!

[ Dodano: 2006-11-04, 12:43 ]
A tak w ogóle to fajne są te ikony co podałeś. Ja przeglądałem te wszystkie strony ale szukałem tapet no i kilka ciekawych znalazłem. Ale zobaczenie wszystkich tapet zajęło mi około godziny. Teraz może zabiorę się za ikony, może jeszcze jakieś ciekawe znajdę. I wszystkie inne które Ci się podobają są u mnie mile widziane :)

Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Oj to chyba nie jest to. Thunar nie uzywa chyba ustawien tych np z kde. W kcontrol wybieram faktycznie zestaw ikon, wszystko ladnie pieknie sie zmienia, ale w konquerorze ale thunar jaki byl taki jest :/

http://www.kde-look.org/content/show.php?content=3883 <-- te nie sa złe
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Zainstalowałem xfce :P i idzie zmienić. W "Menadżer ustawień" tego nie zmienisz ale można to zmienić w samym thunar:

uruchom thunar-->u góry wybierz opcje-->tematy-->wybierz ikony

Tylko jest jedna rzecz, nie ma tam wszystkich ikon do wyboru - czemu? nie wiem ale zaraz postaram się to sprawdzić (może mi się uda). Na razie tyle :)

Pozdrawiam!
chyl-o
Junior Member
Posty: 621
Rejestracja: 24 maja 2006, 21:06
Lokalizacja: Lublin

Post autor: chyl-o »

Kaka' pisze:u góry wybierz opcje-->tematy-->wybierz ikony
Brak u mnie czegoś takiego
Kaka'
Senior Member
Posty: 3018
Rejestracja: 30 lipca 2006, 13:17
Lokalizacja: Kartuzy

Post autor: Kaka' »

Brak u mnie czegoś takiego
Brak? Może coś zmieniałeś w thunar? Ja dopiero co zainstalowałem xfce i że tak powiem "chodzę" na domyślnych ustawieniach. Poszperaj w opcjach thunara.


Pozdrawiam!

[ Dodano: 2006-11-04, 14:00 ]
Dobra, najlepiej skopiuj ikony do /usr/share/xfce i dalej poszukaj odpowiednich folderów (najlepiej wszystkie typu themes, icon itp.). Jak nie zadziała to nie mam pomysłów już. U mnie idzie zmienić, no ale jak powiedziałem dopiero co zainstalowałem xfce, a ty coś już tam na pewno zmieniałeś więc u mnie i u Ciebie może to inaczej wyglądać.


Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ