Omv i jellifin

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
pelermo
Posty: 14
Rejestracja: 02 października 2019, 22:07

Re: Omv i jellifin

Post autor: pelermo »

Na telefonie nie otwierają mi się zdjęcia ale na PC już tak. Nie wiem od czego to zależy, zdjęcia wrzuciłem na google zdjęcie ...

Przejrzałem te linki co mi podrzuciłeś. Jeśli dobrze rozumiem to jeśli posiadam zintegrowany układ graficzny intel to wybieram w galaretce profil intela i tam zaznaczam odpowiednie kodeki tak ??
Czy ustawie to tak:
Obrazek

Lub tak:

Obrazek
Albo wyłączenie w ogóle to przycina...
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3518
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Omv i jellifin

Post autor: dedito »

Miałeś tam informację na temat materiałów 4k.
Newer codecs can also require software decoding if there are no available hardware decoders. High bitrate HEVC content such as commonly found in 4k HDR can be very demanding even on modern CPUs. Please considering adding a modern GPU with 10bit HEVC decoding support. HDR to SDR tone-mapping is also currently not available without hardware acceleration.
Najwyraźniej masz za słaby sprzęt.
pelermo
Posty: 14
Rejestracja: 02 października 2019, 22:07

Re: Omv i jellifin

Post autor: pelermo »

Chybai bez lepszej karty graficznej sie nie obejdzie? Jest to terminal lenovo M73 nie ma tam miejsca nawet na lepszą grafikę. A jeśli wymieniłbym procesor nawet na jakąś i7 to całą robotę zrobi procesor czy karta graficzna jest tutaj niezbedna ?
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3518
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Omv i jellifin

Post autor: dedito »

To o co pytasz jest w dokumentacji jellifin.
Masz tam zalecaną konfigurację, jakie kodeki są zalecane, jakie są wspierane sprzętowo etc. itp.
Sprawdź sobie jakich kodeków używasz w swoich materiałach źródłowych, porównaj to z dokumentacją jellifin, wykonaj testy wydajnościowe, wtedy możesz się zastanowić czy warto inwestować w nowy sprzęt czy np. lepiej dostosować materiały źródłowe do wydajności sprzętu, czy może po części obie modyfikacje.
ODPOWIEDZ