Jak uruchomić google chrome z konta root.

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
jacekj11
Posty: 85
Rejestracja: 05 listopada 2011, 15:13

Jak uruchomić google chrome z konta root.

Post autor: jacekj11 »

Dzień dobry.
Na XFCE, zalogowałem się jako użytkownik w konsoli jako root zainstalowałem google chrome. Kiedy na XFCE jestem zalogowany jako użytkownik przeglądarka się otwiera, z konta roota na XFCE nie dzieję się kompletnie nic po kliknięciu aktywatora google chrome. Co zrobiłem nie tak?
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Jak uruchomić google chrome z konta root.

Post autor: LordRuthwen »

Uruchom z terminala, dowiesz się.
Uruchamianie przeglądarki jako root to nienajlepszy pomysł.
niecierpliwy
Posty: 4
Rejestracja: 13 grudnia 2022, 15:21

Re: Jak uruchomić google chrome z konta root.

Post autor: niecierpliwy »

Hej.
Moja pierwsza "pomoc" na tym forum :)
Nie będę pisał czy to bezpieczne czy nie, co za różnica, napisze JAK TO ZROBIĆ - sam odkryłem.
1. Klikasz na ikonkę aplikacji np "Transmission" (czyli torrntodownloader) prawym myszy i wybierasz z listy rozwijanej PROPERITIES (czyli opcje), przechodzisz na zakładkę APPLICATION i w polu COMMAND jest komenda (konsolowa) która uruchamia ten program po dwókrotnym kliknięciu.
2. Kopjujesz tą komendę, a jest to w tym przykładzie "transmission-gtk %U" do schowka, czyli zaznaczasz całość i [Ctrl]+[C], albo z menu, jakkolwiek.
3. Uruchamiasz konsole, terminal, wiersz poleceń, czyli czarny ekran uwielbiany przez Linuxiarzy.
4. jeśli nie jesteś root-em, to polecenie "su" lub "su -" (lub inne sudo cudo), podajesz hasło roota i już jesteś root-em i masz znak zachęty "#"
5. [ctrl]+[shift]+[v] czyli WKLEJ i już tylko naciśnięcie [Enter] dzieli cię od komunikatu... że to jest nie możliwe na koncie root-a.
6. Jeśli masz akurat szczęście to się uda - odpali się soft z uprawnieniami root.
ODPOWIEDZ