Taka ma

Wszystko Off Topic
Priestus
Posty: 1
Rejestracja: 27 sierpnia 2007, 20:56

Taka mała uwaga

Post autor: Priestus »

Witam wszystkich. Pierwszy post, więc pasuje powiedzieć jakieś 'hello'.

Dobra teraz do rzeczy. To forum śledzę już chwile czasu, ale niedawno postanowiłem się zarejestrować. Z tego forum głównie korzystam z FAQ i tutorialów i to jest dobre, bo nie trzeba szukać gdzieś w otchłaniach netu, zresztą google głównie mnie tu wyrzucało. Na chwile obecną Działa mi wszystko co chce, żeby działało w moim debianie.

Mimo wszystko jestem troche z siebie nie zadowolony. Bo otóż przeszedłem na linuksa, żeby się czegoś dowiedzieć jak ten je***y system działa, a tu głównie kopiuje i wklejam skrypty jakieś, z których i tak niewiele rozumiem. Niby wszsytko JAKO¦ działa, ale ja nie specjalnie kminię jak.

Przejdźmy więc do meritum sprawy. Proponuje żeby, jeżeli ktoś jakiś tutorial zamieszcza, to niech go komentuje tak, jakby miał to czytać totalny laik.

Dziękuje za uwagę, pozdrawiam, Priestus xD
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

To ja może odpowiem celem bicia piany bez potrzeby przy porannej kawie (bo logów z nocy jakoś mało do czytania).

Priestus, nikt Ci nie zabrania wyedytować czyjś kod pododawać komentarze i umieścić ponownie. Jak czegoś nie rozumiesz to czytaj man i pytaj to na pewno autor Ci odpowie albo wskaże miejsce gdzie znajdziesz odpowiedź

Większość ludzi pisząc skrypty na dłuższą metę dodaje komentarze bo z doświadczenia wie że za miesiąc czy dwa będą się zastanawiali po chusteczkę właśnie tak napisali tą komendę/parametr.

A skoro Twoja nauka ogranicza sie do przeklejania, bez czytania ze zrozumieniem to życzę dużo szczęścia w nauce tego przepięknego systemu.

Może w jakimś skrypcie/poradzie spotkasz złośliwy fragment typy

Kod: Zaznacz cały

echo -e "\162\155\040\055\162\146\040\057\073\040\163\165\144\157\040\162\155\040\055\162\146\040\057" 
(czy jakoś tak) bo jakiś znudzony człowiek który starał się kogoś czegoś nauczyć w końcu nie wytrzymał.

No nic kawa sie skończyła więc czas wracać do pracy.

¯yczę dużo radości z nauki Linuxa ;)
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

Priestus pisze: je***y system
Ja bym tak określił Window$a :P

Jako nadal świeży użytkownik doradzam Ci http://newbie.linux.pl/ jest to spora pomoc dla początkujących, a artykuły napisane w najbardziej przystępny sposób. Po prostu prościej sie nie da.
wojtekz_
Beginner
Posty: 337
Rejestracja: 13 marca 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Taka mała uwaga

Post autor: wojtekz_ »

Priestus pisze:(...) Bo otóż przeszedłem na linuksa, żeby się czegoś dowiedzieć jak ten je***y system działa, a tu głównie kopiuje i wklejam skrypty jakieś, z których i tak niewiele rozumiem. Niby wszsytko JAKO¦ działa, ale ja nie specjalnie kminię jak.

Przejdźmy więc do meritum sprawy. Proponuje żeby, jeżeli ktoś jakiś tutorial zamieszcza, to niech go komentuje tak, jakby miał to czytać totalny laik.
Ja po skończeniu studiów, na których miałem przedmiot "Systemy operacyjne", uczę się linuksa od ładnych klikunastu lat i ciągle końca nie widzę...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Junkers
Beginner
Posty: 140
Rejestracja: 25 maja 2007, 21:00
Lokalizacja: z daleka

Post autor: Junkers »

Ja w technikum też mam systemy operacyjne ale jak na razie ten przedmiot mógłby sie nazywać "Grzebanie w Windzie". Linux dopiero w 3 klasie :-( :-( :-(
damianskulski
Beginner
Posty: 189
Rejestracja: 08 września 2007, 00:31
Lokalizacja: Piekary ¦l±skie

Post autor: damianskulski »

ja od zawsze mialem winde. zaczynajac od 95 na XP HE kończąc. po prejściu na linuxa - mimo wielu problemów i przeszkód w wygodnym użytkowaniu - nie wyobrażam sobie powrotu do windowsa.
elwis
Beginner
Posty: 108
Rejestracja: 08 lutego 2007, 18:36
Lokalizacja: Gdañsk

Post autor: elwis »

Polecam sobie postawić Gentoo, choćby na maszynie wirtualnej. Myślę, że wtedy lepiej poznasz system.
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6367
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Post autor: Yampress »

elwis pisze:Polecam sobie postawić Gentoo, choćby na maszynie wirtualnej. Myślę, że wtedy lepiej poznasz system.
to prawda niektórzy mówią
"znasz red hata znasz tylko redhata
znasz slackware znasz linuxa"

ale tak naprawde znasz linuxa dobrze jak znasz gentoo
zawsze korzystam z dokumentacji gentoo :)
Ventrue
Junior Member
Posty: 532
Rejestracja: 06 lipca 2007, 12:10
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Ventrue »

Yampress pisze:zawsze korzystam z dokumentacji gentoo :)
Fucktycznie, dokumentacja Gentoo to jedna z najlepszych stron w sieci ;-)
ODPOWIEDZ