Android 10 - Debian 11 kablem

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
lcoyote
Posty: 46
Rejestracja: 28 stycznia 2019, 15:12
Lokalizacja: Bry-sur-Marne, Île-de-France

Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: lcoyote »

Witam, podłączyłem Androida 10 poprzez szybki kabel mini usc-c (Android) a USB do laptopa. Jest katalog Androida, ale bez zawartości lub pytania "udostępnij" -a chciałbym wgrać tam na Androida e-booki. Czego do tego potrzeba? ... z góry dzięki
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: LordRuthwen »

A ustawiłeś na telefonie tryb przesyłania plików?
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: fnmirk »

A jak nie działa połączenie z komputerem i brakuje nam czasu na szukanie rozwiązania. Musimy szybko skopiować pliki między urządzeniami, to dobrze jest mieć pod ręką kabel otg.

Mała rzecz, a ułatwia życie. Dzięki niemu możemy podpiąć dysk pendrive do telefonu (smartfona). A reszta jest jasna. Smartfony czytają te same systemy plików co Windows.
lcoyote
Posty: 46
Rejestracja: 28 stycznia 2019, 15:12
Lokalizacja: Bry-sur-Marne, Île-de-France

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: lcoyote »

LordRuthwen pisze: 19 października 2021, 23:27 A ustawiłeś na telefonie tryb przesyłania plików?
Tam nawet nic takiego się nie wyświetla - w niższych wersjach i owszem, ale 10 czasem sam robi coś niewiadomego w tle, że musiałem SIM z telefonu wyjąć bo pomimo "zablokuj przesyłanie danych komórkowych w tle" system sam wyłączał.
lcoyote
Posty: 46
Rejestracja: 28 stycznia 2019, 15:12
Lokalizacja: Bry-sur-Marne, Île-de-France

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: lcoyote »

fnmirk pisze: 20 października 2021, 00:12 A jak nie działa połączenie z komputerem i brakuje nam czasu na szukanie rozwiązania. Musimy szybko skopiować pliki między urządzeniami, to dobrze jest mieć pod ręką kabel otg.
Mała rzecz, a ułatwia życie. Dzięki niemu możemy podpiąć dysk pendrive do telefonu (smartfona). A reszta jest jasna. Smartfony czytają te same systemy plików co Windows.
Nie za bardzo pojmuję co to za kabel? ale mam różne, bo się przydają.
-szybki do ładowania i transferu usn - mini usb-c i teraz w niecałe 35 minut komórka naładowana od 05%
przejściówki usb zeńskie po obu stronach gdzie do przewodu transferowego podłączam Pendrive. To chcę zrobić, po południu - ale jeszcze przekonwertuję epub na mobi. Dzięki
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: fnmirk »

Sprawdź wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło: kabel otg.

W skrócie jest to kabel zakończony z jednej strony standardowym gniazdem usb, a z drugiej strony wtyczką, zależnie od standardu.

Pomijając szczegóły techniczne, umożliwia np.: podpięcie standardowej klawiatury komputerowej z wyjściem usb do smartfona lub myszy. A stosując aktywny rozdzielacz usb obu tych urządzeń równocześnie.

Stosowanie aktywnego rozdzielacza, przy podpinaniu równoczesnym kilku urządzeń usb, jest ważne, aby nie uszkodzić (nawet spalić) smartfona.
lcoyote
Posty: 46
Rejestracja: 28 stycznia 2019, 15:12
Lokalizacja: Bry-sur-Marne, Île-de-France

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: lcoyote »

takich kabli z różnymi końcówkami mam, i mam też micro-usb-c a z drugiej USB ale wtyk mini ma zbyt dużą obudowę bo ten telefon to https://www.ceneo.pl/96851106 i ma jakąś tam dodatkową obudowę anty-wodną i gniazdo głęboko. Na razie skorzystałem z opcji
1. Moja luba czyta na tablecie
2. A ja na laptopie
fnmirk
Senior Member
Posty: 8273
Rejestracja: 03 grudnia 2007, 06:37

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: fnmirk »

Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6365
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: Yampress »

w katalogu usera stwórz sobie katalog telefon.
jako root zainstaluj pakiet jmtpfs
po czym wydaj w konsoli komendę (wystarczy nawet jako user z tego co pamiętam)

Kod: Zaznacz cały

jmtpfs ~/telefon
i telefon masz zamontowany w systemie plików w katalogu usera w katalogu telefon
to najprostsze konsolowe narzędzie ale spełnia swoją funkcje.

pamiętaj aby potem odmontować ten katalog
lcoyote
Posty: 46
Rejestracja: 28 stycznia 2019, 15:12
Lokalizacja: Bry-sur-Marne, Île-de-France

Re: Android 10 - Debian 11 kablem

Post autor: lcoyote »

Rozpoczęło działanie, ale przerwało. Jednak dzięki @Yampress, bo nawet nie przypuszczałem, że są tego typu programiki.
Tutaj moje komendy
viewtopic.php?f=9&t=35957&p=200894#p200894 i wynik
ODPOWIEDZ