OMV 5 + KVM - Konfiguracja 3x LAN

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
pimowo
Posty: 4
Rejestracja: 28 listopada 2012, 11:53

OMV 5 + KVM - Konfiguracja 3x LAN

Post autor: pimowo »

Witam,
Potrzebuję pomocy z konfiguracją sieci w OMV 5, ale może od początku... Posiadam Serwer HP ProLiant MicroServer N36L i do tego kartę sieciową HP NC360T czyli mam 3x LAN
System OMV ma służyć jako NAS + wirtualizacja - 3x Debian (bez środowiska graficznego) i 1x Windows
Chciałbym tak skonfigurować sieć aby główny system działał na wbudowanej karcie sieciowej, 3x Debian ma mieć jedno połączenie z dodatkowej karty, a Windows ma dostać drugie połączenie z dodatkowej karty. Jak to wszytko ogarnąć?

OMV -> Sieć -> Interfejsy - tu mogę dodać wszystkie połączenia (enp3s0 - LAN PCB, enp2s0f0 i enp2s0f1 - LAN PCIe) i wszystkie działają, ale problem się zaczyna gdy chcę dwóch połączeń używać w KVM ponieważ nie wiem jak je skonfigurować. W ostatnich wydaniach pojawiła się wtyczka openmediavault-kvm

Jak dobrze rozumiem to sieć dla głównego systemu (czyt. OMV) robię w zakładce: OMV -> Sieć -> Interfejsy
Obrazek
ale co zrobić z dodatkową kartą dla KVM? Konfigurację robię w OMV -> Sieć -> Interfejsy czy tu nic nie robię, a wszystko trzeba zrobić w: OMV -> KVM -> Networks
Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ