Prośba o pomoc przy tworzeniu pakietu DEB

Potrzebujesz pomocy z C, C++, perl, python, itp.
Cod_Krz
Posty: 1
Rejestracja: 11 czerwca 2020, 23:15

Prośba o pomoc przy tworzeniu pakietu DEB

Post autor: Cod_Krz »

Mam "mały" problem:

Na Readynas os 6.10.3( zbudowany na Debian Jessie) niechcący jeden z użytkowników odinstalowal i zainstalował ponownie wszystkie pakiety openssh. Nie startuje usługa sshd i odrzuca mi wszystkie połączenia. Jak to na nasie nie mam tam innego dostępu do konsoli jak SSH lub serial port, z czego tego drugiego wolałbym nie tykać. Mam za to dostęp do strony andministracyjnej WEB, skąd mogę przepchnąć jako andministrator pakiet DEB.

I teraz pytanie i prośba.

Czy mógłby mi ktoś stworzyć pakiet DEB z że skryptem który się wykona przy instalacji.

$ systemctl enable ssh.service
$ systemctl start ssh.service

Nie wiem czy nie powinno być sshd.service.

Samo "sshd start" nie działa, prawdopodobnie zostało odlinkowane przy deinstalacji.
Linuxa zanim tylko od strony użytkownika Fedory, i zatrzymałem się na tej sprzed 10 lat.

Z góry dziękuję i witam wszystkich.

/Edit/
Tam jest jednak namieszane w pakietach i zależnościach pomiędzy nimi.
Mam dostęp do folderu udostępnionego przez SMB, mógłbym tam wrzucić dobre pakiety i zainstalować je z parametrem force.

Jest tam też zainstalowany aptitude I może lepszym rozwiązaniem byłoby napisanie skryptu żeby sie uruchomił z odpowiednimi parametrami i naprawił to wszystko, bo podobno on najlepiej sobie radzi z zależnościami.

Jak trzeba jakieś logi to mogę zamieścić, bo mogę ściągnąć cały pakiet logów przez interfejs WEB.
ODPOWIEDZ