Pierwsze kroki z Deepin Linux

Problemy dotyczące innych systemów operacyjnych
alieno
Posty: 11
Rejestracja: 27 stycznia 2020, 11:13

Pierwsze kroki z Deepin Linux

Post autor: alieno »

Dowiedziałem się, że u Was na forum można zdobyć wiedzę odnośnie uważanego za najpiękniejszy Linuxa Deepin. Czy to jest takie chińskie dziecko Debiana z Ubuntu? Czym się to je? Co trzeba wiedzieć przed przesiadką na chińczyka? Proszę o rady, zanim się porwę (z motyką na słońce).
Awatar użytkownika
dedito
Moderator
Posty: 3512
Rejestracja: 18 listopada 2013, 21:07
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pierwsze kroki z Deepin Linux

Post autor: dedito »

Źle zrozumiałeś.
Cytuję:
Deepin jest oparty na Debianie, więc ewentualnej pomocy możesz szukać na forach debianowych.
i tylko to miałem na myśli.
To nie oznacza, że znajdziesz tu odpowiedzi dla tej konkretnej dystrybucji, choć nie wykluczone, że są tu ludzie, którzy użytkowali ten system.

Nie wiem czemu się tak czaisz/obawiasz, ściągnij i przetestuj w trybie live.

Ja proponuję wybrać na początek coś co ma solidne wsparcie w polskiej społeczności linuksowej lub międzynarodowej jeśli język angielski nie jest dla Ciebie barierą.
Deepin nie ma ani jednego ani drugiego.

Poza tym to co jest uważane za piękne w tej dystrybucji to środowisko graficzne, które można zainstalować na każdej innej.
alieno
Posty: 11
Rejestracja: 27 stycznia 2020, 11:13

Re: Pierwsze kroki z Deepin Linux

Post autor: alieno »

Rozumiem. Choć styczność z Linuxem mam od wielu lat, to zdradzam ten system z Wind10 i częściej siedzę w W10, bo mnogość aplikacji procentuje większą ilością darmowego, ale dobrego oprogramowania. Ponieważ to nie miejsce na takie pytania, to krótka piłka: Jaki system dla mnie i dla znajomych, zielonych w Linuxie (ja lubie terminal, oni nie), którzy by chcieli systemu prostego jak Windows, Zorin, czy Deepin z niezłym wyglądem i dużą ilością dobrego softu?
Dziękuję. :)
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2302
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Re: Pierwsze kroki z Deepin Linux

Post autor: LordRuthwen »

Mint z Cinnamonem - bardzo przyjemny.
Jak chcesz coś podobnego do Windowsa to jest coś takiego jak Linux MX - stylizowany na 7 chyba.
ODPOWIEDZ