SMTP Relay - virtual domain

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
KamilKrk
Posty: 1
Rejestracja: 22 października 2019, 11:02

SMTP Relay - virtual domain

Post autor: KamilKrk » 22 października 2019, 11:46

Witam po raz pierwszy,

Zaczyman od razu od moim wględem trudnego tematu.

Potrzebuje pomocy w skonfigurowaniu SMTP Relay aby działał jak na schemacie SMTP_Relay.JPG.
Chodzi mi dokłądnie o to aby była możliwość skonfigurowania SMTP Relay w taki sposób aby w zależności z jakiego adresu e-mail dostanie wiadomość przekierował ja do odpowiedniego serwera pocztowego oraz na odpowiednie konto. Biorę jednak pod uwagę że jeśli nie da się zrobić reguły na adresie e-mail tylko na domenie to trzeba bedzie to tak zrobić.
Dodatkowo dla jednego z mechanizmów potrzebuje aby była autoryzacja .
Jest to o tyle dziwny przypadek że program każe wpisać login i hasło dla usługi SMTP aby było możliwe zapisanie ustawień ale niestety nie działa on z usługą O365 dlatego w tym przypadku potrzebuje też SMTP Relay.
Opis mechanizmu :
1. Zostaje wysłana wiadomośc do SMTP Relay z adresu mail @ domain1.com . SMTP Relay rozpoznaje adres mail @ domain1.com i wie że ma przekierować tą wiadomość do serwera pocztowego GMAIL na adres 123 @ gmail.com .
2. Zostaje wysłana wiadomośc do SMTP Relay z adresu mail1 @ domain2.com . Autoryzacja do SMTP Relay odbywa się poprzez login i hasło i jest wysyłana na porcie 587/465. SMTP Relay rozpoznaje adres mail1 @ domain2.com i wie że ma przekierować tą wiadomość do serwera pocztowego O365 na adres mail1 @ ourdomain.com.
3. Zostaje wysłana wiadomośc do SMTP Relay z adresu mail2 @ domain2.com . SMTP Relay rozpoznaje adres mail2 @ domain2.com i wie że ma przekierować tą wiadomość do serwera pocztowego GMAIL na adres 456 @ gmail.com .
4. Zostaje wysłana wiadomośc do SMTP Relay z adresu mail @ domain3.com . SMTP Relay rozpoznaje adres mail @ domain3.com i wie że ma przekierować tą wiadomość do serwera pocztowego O365 na adres mail2 @ outdomain.com .
5. Zostaje wysłana wiadomośc do SMTP Relay z adresu mail @ domain4.com . SMTP Relay rozpoznaje adres mail @ domain4.com i wie że ma przekierować tą wiadomość do serwera pocztowego O365 na adres mail2 @ outdomain.com .

Obrazek

W każdym z powyższych przypadków SMTP Relay autoryzuje się z kontami (O365, GMAIL) poprzez login i hasło i odpowiedni port.

Próbowałem rozwiąząc virtual domain ale niestety nie chciały działać z jakiegoś względu.

Czy ktokolwiek próbował tak rozbudować SMTP Relay do powyższych wymagań i czy jest to w ogóle możliwe ?

Proszę o pomoc.

ODPOWIEDZ