Przed chwil

Wszystko Off Topic
Mafioss
Posty: 17
Rejestracja: 18 sierpnia 2007, 16:04
Lokalizacja: Nowy S±cz

Przed chwilą dostaliśmy oferte od neo...

Post autor: Mafioss »

Gość zaproponował:
26zł przez 6 miesięcy
a potem 2,5roku 56zł .

Warto To brać? Czy coś innego polecacie? Lada dzień kończy się nam umowa.
Dodam że mamy Liveboxa.

[Oferta zmienia prędkość na 1Mbit] Mamy aktualnie 256kb/sec! i płacimy 60/miech
Stawi
Beginner
Posty: 209
Rejestracja: 10 lutego 2007, 16:02
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Stawi »

Krotko: Nie.

Dlaczego? Policz sobie ile placisz srednio za miesiac: 51zl. Za podobna kwote inni ISP daja mocniejsze lacza, a nawet jak te same to mniej awaryjne. Pomijajac juz fakt podpisywania umowy na 3 lata! Przypomnij sobie jakie miales lacze 3 lata temu i pomysl co moze byc za 3 lata - kazdy bedzie mial ~10mb albo lepiej a ty stoisz biedny na 1mb bo masz umowe.
Calkowicie osobnym faktem jest to ze jak gdzies widze napis TP to mnie trzepie, a na slowo "neo" to dostaje goraczki ;)
Mafioss
Posty: 17
Rejestracja: 18 sierpnia 2007, 16:04
Lokalizacja: Nowy S±cz

Post autor: Mafioss »

Mieszkam w nowym sączu. I mam tylko radiówkę hades do 512kb/sec lub TP...
jaSS
Beginner
Posty: 388
Rejestracja: 02 czerwca 2006, 08:57

Post autor: jaSS »

Ja sie tam nie znam, każdy używa co lubi lub ma dostępne.

Stawi, ja miałem neo przez dwa lata i poza sekundowym resetem co 24h nie przypominam sobie wiekszych problemów z tym łącze.

Ale cyrograf na 3lata to już naprawdę przesada.

Skoro masz linie TP to zobacz czy GTS (http://www.multimo.pl/index.php?pid=3) lub Netia (http://www.netia.pl/popup/net24bs/index.php) nie zaproponują Ci czegoś lepszego. Po początkowych poślizgach z instalacjami teraz ponoć sprawnie to idzie.
etsi
Posty: 6
Rejestracja: 24 lipca 2007, 10:32

Post autor: etsi »

Ja mam neo przez 2 lata i po za co sekundowym rozlaczaniem nie moge na nic narzekac :D D
Jestem na takim etapie ze wlasnie przegladalem oferty innych isp, no i niestety tpsa wychodzi najgorzej srednio za te samo lacze w netii / multimo placisz ~6-8zl mniej na miesiac. Jak wyboru nie masz, to chyba zastanawiac sie tez nie musisz! Jezeli np. jest jakas mozliwosc ze wprowadza innego isp do Was to radzilbym poczekac, bo szkoda przeplacac.
sthoo
Posty: 52
Rejestracja: 26 lutego 2007, 06:32

Post autor: sthoo »

Masz neostratę hmmm... coby ci tu poradzić - patrz >>tutaj<<

Ja mam nie narzekam - od marca zapłaciłem tylko 1,22 za modem (łącze 1MB) - przymierzam się też na zmianę telefonu z TP na Netię (tak to jest możliwe - zmienia się regulamin TP) - nie rozłącza, nie muli wszystko O.K.

Z TP jak M$ - precz z monopolem !

Nie ma co - lato się kończy - zaczyna się walka operatorów o klienta - nam to zazwyczaj wychodzi na dobre...
Alu
Posty: 1
Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 09:32

Post autor: Alu »

Biorac pod uwage tendecje spadkowa cen Internetu oraz tendencje wzrostowa szybkosci ja bym sie powaznie zastanawial nad umowa dwuletnia a trzyletniej to bym na pewno nie podpisal.
A co Netii lub innych dostawcow BitStrema to smiac mi sie chce jak ktos twierdzi ze w Netii jest o niebo lepiej niz w TP... a dlaczego? ano dlatego ze sygnal biegnie po tych samych drutach :mrgreen:
Johnny Rico
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2007, 15:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johnny Rico »

Jeśli chodzi o neostrade to powiem że ja mam tę usługę od praktycznie samego początku jak tylko powstała i wcale nie narzekam. Nie pamiętam też bym miał jakieś przerwy w jej świadczeniu (no chyba ze jak kable telefoniczne złomiarze zapi... ukradli).

Jeśli chodzi o umowy to nie bierz 3 letnich weź roczna. Puki co w regulaminach (czytajcie je to nie będziecie mieć później problemów i nie będziecie głupio pisać) masz napisane że umowę możesz zmienić między 90 a 30 dniem przed zakończeniem obecnej umowy, a wejdzie ona w życie po zakończeniu obecnej, co oznacza tyle że wcześniej dostaniesz tylko prędkość a cena spadnie po zakończeniu umowy.

Oto ceny neostrady w promocji okresowej MegaInternet:
1 roczna umowa: 38 zł miesiąc 76 zł do końca
2 letnia umowa: 33 zł trzy miesiące później 66
3 letnia umowa 28 zł pół roku a potem 56 zł.

Jeśli chcesz mieć pierwszy miesiąc za 1,22 idź do POS (placówka) i poproś by Ci dali starter neostrady (promocja tylko dla nowych klientów)

A i jeszcze kilka dodatków, choć podobno niektórzy mówią ze już się skończyły, a dokładnie chodzi o program antywirusowy (pod windowsa oczywiście).

A i są jeszcze programy lojalnościowe warto poczytać o programie O! ale co ja się będę rozpisywał wszystkiego dowiesz się dzwoniąc na 9393 odwiedzając stronę TP lub udając się do POS lub POK, lub pisząc do mnie ;)

p.s.
Proszę nie wdawajcie się w głupie dyskusje odnośnie cen itp. bo pracuje w TPsa i akurat znam się na rzeczy więc na wasz jeden głupi argument znajdę 10000 konkretnych moich obalających wasze. Zanim zaczniecie dyskusje na ten temat poczytajcie kto tak naprawdę dyktuje ceny TPsa, poczytajta regulaminy i umowy między operatorskie... ale co ja się będę rozwodził pytanie było inne.

Jeśli potrzebujesz jeszcze jakiś info odnośnie neostrady to wal śmiało
Asghan
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2007, 21:01
Lokalizacja: Che³m

Post autor: Asghan »

Ja osobiście też korzystam z neo. I fakt, że jeśli chodzi o umowy na 3 lata to są one trochę niekorzystne, przykład: gdy brałem neo to opcja 512kb była dla mnie najodpowiedniejsza ze względu na ceny, ale jakiś miesiąc później weszła promocja i praktycznie w tej samej była dostępna opcja 1mb, no ale niestety umowa-i trzeba jeszcze trochę posiedzieć na 512, ale w tym wypadku można powiedzieć, że to mój wybór. Druga sprawa jeśli chodzi o liveboxa, to mogli by dać trochę inny osprzęt do tego, mam tu na myśli wi-fi (usb dongle), które dają do tego-za nic nie mogę odpalić tego na debianie. Ale jeśli chodzi o inne rzeczy typu awaryjność itp. to nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń, więc jeśli masz do wyboru radiówke lub neo radziłbym się poważniej zastanowić na tą drugą opcją.

/*OFF TOP*/
Za ceny jakie oferuje tp musimy podziękować Urzędowi Regulacji Telekumunikacji i Poczty, czytałem o wielu całkiem ciekawych promocjach, które znacznie obniżyły by koszty, ale wiadomo-konkurencja za dużo by straciła. Do tego niech nikt mi nie mówi, że Tele2 czy inny wirtualny operator oferuje usługi lepsze pod względem technicznym-idzie to po tych samych kablach i ci sami ludzie pilnują tych kabli ;-)
Johnny Rico
Posty: 15
Rejestracja: 05 maja 2007, 15:53
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Johnny Rico »

[quote="Asghan"]

/*OFF TOP*/
Za ceny jakie oferuje tp musimy podziękować Urzędowi Regulacji Telekumunikacji i Poczty, czytałem o wielu całkiem ciekawych promocjach, które znacznie obniżyły by koszty, ale wiadomo-konkurencja za dużo by straciła. Do tego niech nikt mi nie mówi, że Tele2 czy inny wirtualny operator oferuje usługi lepsze pod względem technicznym-idzie to po tych samych kablach i ci sami ludzie pilnują tych kabli ]

Normalnie kocham Cię :) ... poważnie, jesteś jednym z niewielu ludzi którzy poczytali troszkę o tym skąd się biorą wysokie ceny np. połączeń telefonicznych. Przepraszam za ten offtop al naprawdę niewielu ludzi zdaje sobie sprawę że UKE blokuje obniżki cen by nie było tak że tepsa miała by zbyt niskie ceny. A jeśli chodzi o bitstream czy WLR (hurtowy dostęp do sieci) to niestety tu UKE przesadziło, Strężyńska nie lubi TPsa :( , bo te usługi istnieją w innych krajach ale żaden regulator nie narzucił tak dużych upustów jakie TPsa musi dawać innym operatorom, jest to na granicy kosztów. Tak przy okazji czasem jakoś usług wtedy jest gorsza ale to już względy techniczne.

Wracając jednak do tematu (poniekąd) jesli chodzi o Dongla to fakt pod linucha kiepskawo, ogólnie LB (LiveBox) ma słaby zasieg, ale to prawdopodobnie dlatego by tak łatwo nie dzielić (udostępniać poza lokal). P_lusem LB jest możliwość skorzystania z telefonii VoIP jak również (za dodatkowa opłatą i nie wszędzie) z telewizji internetowej. Sam router nie jest zły co ciekawe ma menu w języku polskim co większości użytkownikom ułatwia wiele spraw, fakt podział tego menu jest jakiś dziwny, no ale cóż Francuzi to tworzyli :P

Za neo jeszcze wiele innych spraw przemawia:
pomoc techniczna pod 800102102
możesz podzielić łącze na ile chcesz kompów w obrębie jednego lokalu (tu zdradzę mały sekret, TPsa nie sprawdza czy udostępniasz to poza lokal)
awaryjność jest mała, prawie żadna
prędkość w zasadzie nigdy nie spada poniżej tej którą masz w umowie, ogólnie łączysz się z troszkę szybszą prędkością ale to już wynika z czego innego; a tak na marginesie by nie było w umowie jest zapis że prędkość nie jest gwarantowana, jak zresztą u innych operatorów. Jeśli chcesz mieć gwaranta to załóż łącze symetryczne :P

A napomknę tylko że po zdjęciu limitów transferu TPsa miała w niektórych rejonach problemy z przepustowością łącza, wynikało to z faktu iż ludzie to jak barany usłyszeli niema limitów to ściągamy wszystko nie ważne czy potrzeba czy nie, smutne ale prawdziwe.

Jak jeszcze ktoś ma jakieś pytanka to chętnie służę pomocą .
ODPOWIEDZ