Bash/Unix - krótka ściągawka

Nowe aktualne opisy i poradniki
volkenborn
Posty: 1
Rejestracja: 13 maja 2017, 20:27

Bash/Unix - krótka ściągawka

Post autor: volkenborn »

Hej, społeczności Debiana!
Jeżeli ten wątek powinien znajdować się w innej części forum, proszę o przeniesienie - wydaje mi się jednak, iż jako poradnik pasuje tu jak ulał.

Jakiś czas temu rozpocząłem swoją przygodę z Ubuntu, krótko po tym przesiadłem się na Minta, Debiana i ostatecznie Archa. Wyklikiwanie wszystkiego w powłoce graficznej nie do końca sprawiało mi satysfakcję i postanowiłem nauczyć się linii poleceń. W sieci można znaleźć kilka poradników, niestety większość z nich obejmuje tylko podstawy zabaw z terminalem. Najciekawszy był http://bruxy.regnet.cz/web/linux/EN/bash-cheat-sheet/ i to właśnie on zachęcił mnie do stworzenia czegoś podobnego. Nie mam dużego doświadczenia, dlatego liczę na cenne wskazówki i konstruktywną krytykę od tych, którzy spędzili więcej czasu z pingwinem.

Pod adresem https://github.com/remigiusz-suwalski/p ... h/bash.pdf można zobaczyć, co udało mi się napisać. Wiele jeszcze przede mną, obiecuję naprawiać wszystkie usterki na bieżąco.

Mam nadzieję, że post ten nie zostanie potraktowany jako spam, miłego dnia ;)
Awatar użytkownika
Spass
Beginner
Posty: 181
Rejestracja: 09 maja 2007, 16:25

Re: Bash/Unix - krótka ściągawka

Post autor: Spass »

Fajny projekt, może się przydać. Ściągnę i przejrzę w wolnej chwili. Tak na szybko, możesz dodać lspci do działu 5.7 Hardware, shutdown do 5.9 Miscellaneous i groups do 5.3 User environment.
ODPOWIEDZ