Debian 8.6 i686 KDE problem z programem do wifi

Tematy związane z oprogramowaniem, instalacją, konfiguracją
goska_23
Beginner
Posty: 277
Rejestracja: 04 września 2007, 13:40
Lokalizacja: Katowice

Debian 8.6 i686 KDE problem z programem do wifi

Post autor: goska_23 »

Mam na notebooku debiana 8.6 + KDE, chciałam zainstalować na pulpicie KDE jakiś program do podłącznia pod sieć z wifi.

Próbowałam tak:

- kliknęłam prawym myszy w poziomy pasek z menu na dole ekranu
- wybrałam: "dodaj elementy interfejsu" - pokazał się szerszy pasek na dole z różnymi ikonami / programami
- następnie na tym "szerszym pasku" kliknęłam w "pobierz nowe elementy interfejsu" -" pobierz nowe elementy interfejsu plazmy"
- otworzyło się okno "Pobieranie nowych pakietów - Powłoka pulpitu Plazmy" - "Powłoka pulpitu Plazmy - wgrywanie dodatków"
- zainstalowałam "KDE Network Management"
- niestety nie umiem tej zainstalowanej ikony przeciągnąć ani na pulpit KDE ani na dolny poziomy pasek na dole ekranu, ikona w ogóle się nie rusza jak próbuję ją przeciągnąć myszką, sprawdzałam też na tym szerszym pasku na dole czy ikona "KDE Network Management" nie pojawiła się samoistnie po zainstalowaniu - ale nie ma jej.


Jak mam to "KDE Network Management" wrzucić na pulpit KDE albo na ten dolny pasek na samym dole pulpitu?
Bo nie wiem gdzie trzeba wrzucić?

Chciałabym na tym notebooku używać połączenia do sieci przez wifi.

Bardzo proszę o jakąś poradę bo nie udało mi się nic wyczytać w google, żeby ktoś miał problem z przeciągnięciem tej ikony na pulpit, a ja nie mogę przeciągnąć, ikona się w ogóle nie rusza.


Niestety w prawym górnym rogu ekranu jest coś takiego jak "skrzynka z narzędziami" ale jak kliknę w to prawym to nie ma w menu takiej pozycji jak: "odblokuj / zablokuj widget" więc nie wiem co można zrobić żeby po wgraniu / zainstalowaniu nowego dodatku dało się go gdziekolwiek przeciągnąć - na panel na dole albo na desktop / pulpit?
Awatar użytkownika
Kamilko
Beginner
Posty: 238
Rejestracja: 11 stycznia 2011, 19:44
Lokalizacja: Okolice Poznania

Re: Debian 8.6 i686 KDE problem z programem do wifi

Post autor: Kamilko »

Witaj.
Aby korzystać z wifi na KDE musisz mieć zainstalowaną paczkę:

Kod: Zaznacz cały

aptitude install plasma-widget-networkmanagement
Jeżeli instalowałaś całe meta network-managera i nie chcesz zaśmiecać systemu to najpierw usuń go, a później zainstaluj paczkę, którą podałem.

W razie potrzeby zrestartuj komputer. Ikona WIFI będzie wyglądać (na domyślnych ikonach) podobnie do tej z Windowsa (komputerek z kabelkiem?).

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeżeli natomiast chcesz, aby można network-managerem zarządzać kabelkiem, to polecam zrobić te czynności:

Kod: Zaznacz cały

nano /etc/NetworkManager/NetworkManager.conf
I zmieniasz false na true.

Kod: Zaznacz cały

[ifupdown]
managed=true
Oraz

Kod: Zaznacz cały

nano /etc/network/interfaces
Komentujesz linijkę (dodajesz # na początku)

Kod: Zaznacz cały

#iface eth0 inet dhcp
Oczywiście, wszystko co podałem wyżej to są tylko moje propozycje, nie ponoszę odpowiedzialności :p
ODPOWIEDZ