Regulamin v1.7

Regulamin Forum debian.pl
Awatar użytkownika
Yampress
Administrator
Posty: 6361
Rejestracja: 09 sierpnia 2007, 21:41
Lokalizacja: PL

Regulamin v1.7

Post autor: Yampress »

Regulamin forum https://www.debian.pl
Opublikowano dnia: 2018.06.03
Administracja forum

Każdy użytkownik, niezależnie od swojej funkcji, jest zobowiązany przestrzegać niniejszego regulaminu. Użytkownicy nagminnie łamiący regulamin zostaną blokowani na określony lub nieokreślony czas, a nawet zbanowani.

Korzystając z tego forum wyrażasz zgodę na zapisywanie, przetwarzanie i rozpowszechnianie wszystkich podanych przez ciebie informacji

Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczane przez użytkowników na forum.

1)Jeżeli jesteś nowy na forum to zalecamy przeczytać: http://rtfm.killfile.pl/ oszczędzi to dużo Twojego jak i Naszego czasu.

2)Na forum zabrania się publikowania następujących treści:
a) wulgarnych,
b) pornograficznych,
c) spamu,
d) promujących przemoc,
e) obrażających inne osoby, oraz ich wyznania religijne itp.,
f) zachęcających do zażywania środków odurzających, tj. narkotyków itp.,
g) nakłaniających do piractwa w każdej formie,
h) jakichkolwiek form sprzecznych z prawem.

3)Na forum, w postach/profilu nie można umieszczać różnego rodzaju reklam, m.in. w postaci banerów reklamowych, odnośników do stron firmowych lub innych wskazujących na konkretny podmiot gospodarczy lub osobę prowadzącą działalność (np. linki do aukcji internetowych itp.).
Administracja może zbanować takiego użytkownika bez jakiejkolwiek informacji o takiej akcji (bez wcześniejszego ostrzeżenia).

4)Zasady jakie każdy użytkownik ma za zadanie przestrzegać:
a) przed założeniem tematu, należy użyć wyszukiwarki forumowej i internetowej (np. Google). Tematy powtarzające się mogą zostać usunięte,
b) nie należy zakładać tych samych tematów w różnych działach,
c) tytuł tematu ma mówić konkretnie o problemie,
d) na forum należy pisać poprawnie, bez błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Na forum znajduje się zintegrowany słownik, który podczas pisania postu sprawdza pisownię (podkreśla na czerwono wyrazy z błędami ortograficznymi). Posty z dużą ilością błędów będą usuwane.
e) w celu zmiany swojego posta użyj opcji "Zmień",
f) nie pisz postów które nie wnoszą nic do tematu, czyli tak zwane OT-y,
g) każdy problem należy opisywać wyczerpująco,
h) w przypadku kiedy moderator lub administrator zażąda zmiany tytuły tematu, lub samego posta, należy to uczynić przed napisaniem kolejnego posta. W przeciwnym wypadku dany post lub temat zostanie usunięty,
i) w przypadku kiedy dany temat został rozwiązany, należy dodać do jego tytułu [+].
j) należy starać się nie wprowadzać osoby pytającej w błąd, jeśli nie jesteśmy pewni rozwiązania należy o tym powiadomić (zwłaszcza kiedy pytający zaznacza że się dopiero uczy).
k) w jednym temacie można poruszyć tylko jeden problem

5)Użytkownik ma prawo odwoływać się od decyzji moderatora. W tym celu, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z danym moderatorem, a w przypadku dalszych zażaleń, z administratorem forum.

6)Kolor zielony jest zarezerwowany dla moderatorów, na tzw "uwagi moderatorskie". W przypadku gdy moderator nie używa koloru zielonego (używa koloru domyślnego), należy traktować jego wypowiedź, tak jak wypowiedź każdego innego użytkownika forum.

7)Konto:
a)Założenie oraz użytkowanie konta jest w pełni darmowe.
b)W celu usunięcia konta należy wysłać prywatną wiadomość do Jednego z moderatorów, np. o treści: "Proszę o usunięcie konta" lub założenie odpowiedniego wątku w dziale kosz. Po usunięciu konta jego przywrócenie jest niemożliwe.
c)Usunięcie konta nie jest równoznaczne z usunięciem napisanych na forum debian.pl postów. Po usunięciu konta dane o autorze są anonimizowane a skrypt forum zaprzestaje przetwarzania danych użytkownika. Jeżeli w którymś poście danego użytkownika znajdują się jakieś dane osobowe, np. mail czy telefon, jest on zobowiązany PRZED wysłaniem wiadomości o usunięciu konta usunąć treść zawierającą dane lub, jeśli nie jest w stanie tego zrobić np ze względu na zablokowany temat, wysłać konkretną listę linków do postów wraz z prośbą o usunięcie konta.
d)Nie zmieniamy nazwy użytkownika.
e)Zabronione jest posiadanie multikont.

8)Odpowiedzialność:
a)forum debian.pl jako serwis jest dostarczony na zasadzie "delivered as is". Administracja i moderacja nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody, powstałe na skutek korzystania z informacji zamieszczonych na forum.
b)Administracja dokłada nieustannej staranności, aby prowadzone przez nią forum było wolne od błędów i usterek zagrażających użytkownikom, jednak nie może zagwarantować, że takowe nigdy nie powstaną.
c)Administrator i moderatorzy nie odpowiadają za szkody powstałe w wyniku udostępnienia przez kogoś na forum treści niepoprawnych merytorycznie, obraźliwych lub niezgodnych z prawem.
d)Administrator i moderatorzy nie odpowiadają za treść dostarczonych przez użytkowników porad, kodów czy rozwiązań.


Ostatnio przesunięty w górę 24 marca 2016, 23:31 przez: Yampress.
Zablokowany