[+] SSH z 2x klient?

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

[+] SSH z 2x klient? łączenie klient-klient

Post autor: klavierkrk »

Czy jest możliwość połączenia się do Linuxa, ale nie na zasadzie klient-serwer, ale: klient-klient.

Powiedzmy, że są 2x laptopy za firewallami, jeden w jakiejś nieznanej sieci łączy się przez WiFi, drugi też przez WiFi.
Nie wiadomo jak poustawiane są firewalle na routerach, modemach, etc.
Zmienne IP, prawdopodobnie poblokowane porty.
Laptopy nie pełnią żadnej funkcji serwerowej. Zwykłe desktopy z Google Chrome.

No i ja chciałbym się podpiąć do tego drugiego laptopa, ale właśnie coś na zasadzie SSH - żeby mieć pełną kontrolę w wierszu poleceń, łącznie z poleceniami typu su/sudo ??
Obydwa laptopy mają XFCE.

może jakaś forma udostępnienie pulpitu? Ale pulpit jest mniej ważny, o wiele ważniejsze jest wiersz poleceń do tego drugiego klienta???
Oczywiście połączenie szyfrowane, najlepiej z kluczami prywatny-publiczny.
Awatar użytkownika
Shiver25
Posty: 89
Rejestracja: 19 stycznia 2009, 22:29
Lokalizacja: z piekła rodem ]:-)

Post autor: Shiver25 »

Hej,

Nie pomogę jeśli chodzi o SSH bo na moją logikę na jednym hoscie musi być zainstalowany serwer SSH, który będzie słuchał na jakimś tam porcie a po drugiej stronie klient który będzie się łączył do tego serwera.
Bardzo fajne rozwiązanie oferuje chrome jeśli chodzi o pulpit zdalny. Testowałem kiedyś z powodzeniem :)
https://chrome.google.com/webstore/deta ... jmpp?hl=pl
klavierkrk
Beginner
Posty: 257
Rejestracja: 14 maja 2013, 17:18

Post autor: klavierkrk »

Shiver25 pisze:Hej,

Nie pomogę jeśli chodzi o SSH bo na moją logikę na jednym hoscie musi być zainstalowany serwer SSH, który będzie słuchał na jakimś tam porcie a po drugiej stronie klient który będzie się łączył do tego serwera.
Bardzo fajne rozwiązanie oferuje chrome jeśli chodzi o pulpit zdalny. Testowałem kiedyś z powodzeniem :)
https://chrome.google.com/webstore/deta ... jmpp?hl=pl
baaaardzo dziękuję za tę odpowiedź, właśnie zainstalowałem
Chrome Remote Desktop
i działa po prostu zaj....e.

topic do zamknięcia, jeszcze raz dzięki
Zablokowany