Postfix i wiele domen na VPS-ie

Konfiguracja serwerów, usług, itp.
duzymis
Posty: 1
Rejestracja: 28 sierpnia 2015, 09:31

Postfix i wiele domen na VPS-ie

Post autor: duzymis »

Witam,
mam ja sobie VPS-a na Debianie 8, do tej pory był tam jeden serwis z jedną domeną (dajmy na to domena1.pl) .
Teraz dorzuciłem drugą (domena2.pl) i mam pewien problem z wysyłką poczty.

Na serwerze postawiłem postfixa z konfiguracją "send only" według ich manuala, wszystko gra i buczy.
Rzecz w tym, że jako hostname mam ustawione domena1.pl i jeżeli poczta idzie sobie z drugiej, to w nagłówkach i tak wisi info o pierwszej.
Widać to także choćby w gmailu, gdzie przy nadawcy widnieje sobie info typu: "adres@domena2.pl przez domena1.pl".

Zauważyłem, że postfix nadpisuje mi np. Return-Path wrzucają tam cudaka typu domena2@domena1.pl.
Czy da się coś z tym zrobić? Ustalać po konkretnej domenie, albo wrzucić drugą instancję postfixa?
Awatar użytkownika
Andyk
Beginner
Posty: 125
Rejestracja: 08 listopada 2008, 01:24

Post autor: Andyk »

Jak robisz serwer wg czyjegoś manuala i cholera wie co tam jest, to takie są skutki. Niestety nikt nie wie co jest w tym manualu. Generalnie jako myhostname możesz sobie ustawić fgdn tak jest zalecane i pomimo, że wysyłasz z różnych domen, żaden serwer nie powinien się o to czepiać. Chociaż ludzie wymyślają różne cuda. Zadbaj jeszcze o ptr, żeby domena i adres IP się zgadzały.
Nie powinno być potrzeby robienia nie wiadomo czego żeby używać kilu domen, masz coś zrobione specyficznego i dlatego masz taki burdel.
Awatar użytkownika
LordRuthwen
Moderator
Posty: 2305
Rejestracja: 18 września 2009, 21:45
Lokalizacja: klikash?

Post autor: LordRuthwen »

Nie ma w tym magii, w oficjalnym wiki debiana masz dobry tutorial jak to zrobić, nie trzeba nic więcej.
ODPOWIEDZ